Niedziela Dobrego Pasterza
W czwartą Niedzielę Wielkanocną, czyli 26 kwietnia, Kościół obchodził Niedzielę Dobrego Pasterza oraz 63. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Tego dnia rozpoczął się również Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne, który potrwa do 2 maja. Z tego powodu w naszej Parafii gościliśmy diakona Huberta Konickiego, który pochodzi z Podola, a u nas głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach św. Do święceń kapłańskich zostało Mu 34 dni. Nie tylko w dniu dzisiejszym, ale i w następne, otoczymy przyszłego księdza modlitwą.
Niedziela Dobrego Pasterza od lat przypomina o potrzebie modlitwy za tych, których Chrystus wzywa do szczególnej służby w Kościele. Tegorocznym obchodom towarzyszy orędzie papieża Leona XIV zatytułowane „Wewnętrzne odkrywanie daru Boga”. Ojciec Święty wskazuje w nim, że punktem wyjścia troski o powołania jest pielęgnowanie osobistej relacji z Bogiem oraz troska o życie wewnętrzne człowieka.



