Logo

Liturgiczna Służba Ołtarza

Jednym z popularnych ruchów młodzieżowych jest LSO - Liturgiczna Służba Ołtarza, czyli po prostu ministranci.

Czytaj więcej: Liturgiczna Służba Ołtarza

Rada Parafialna

W dniu 15 października odbyły się w naszej Parafii wybory Rady Parafialnej. Oto jej skład:

Czytaj więcej: Rada Parafialna

Schola „Śpiewem chwalmy Pana”

Schola „Śpiewem chwalmy Pana”  swoim śpiewem wychwala Pana Boga i ubogaca liturgię mszy świętych prawie w każdą niedzielę oraz święta i uroczystości.

Czytaj więcej: Schola „Śpiewem chwalmy Pana”

Parafialny Oddział CARITAS

Przy parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa w Brzozowej działa Parafialny Oddział CARITAS. Należy do niego 19 osób chętnych do pracy w CARITASIE. Zadania CARITASU określane są przez status CARITAS DIECEZJI TARNOWSKIEJ.

Czytaj więcej: Parafialny Oddział CARITAS

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce żyła i przyniosła tyle wspaniałych owoców.

Czytaj więcej: Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

Róże różańcowe dzieci i młodzieży

Od kilku lat dzieci i młodzież zrzeszają się w 20 -osobowe grupy, w ramach których odmawiają Różaniec. Obecnie (stan na XII 2017 r. ) jest ich dwie.

Czytaj więcej: Róże różańcowe dzieci i młodzieży

Róże różańcowe

Koła Żywego Różańca są wspólnotą, która pełni misję głoszenia Ewangelii przez modlitwę różańcową podejmowaną w intencjach Kościoła powszechnego jak i lokalnego. Żywy Różaniec składa się z ŻYWYCH RÓŻ. Każda Róża posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w RÓŻY codziennie cały różaniec - dwadzieścia tajemnic.

Czytaj więcej: Róże różańcowe

Żywe Drogi Krzyżowe

Droga Krzyżowa podzielona jest między 14 osób – codziennie przez cały miesiąc jedna osoba rozważa wyznaczoną stację. Dla Kościoła powszechnego stowarzyszenie ŻDK erygował już w 1901 roku papież Leon XIII.

Czytaj więcej: Żywe Drogi Krzyżowe

Apostolat Margaretka

 

 Istotą Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Ojcu Jozo Zovko, byłemu proboszczowi parafii w Medziugorju (Bośnia i Hercegowina), objawiła się Matka Boża i płakała przed nim z powodu kapłanów. Ojciec Jozo wspomina słowa Maryi: Powiedzcie moim drogim kapłanom, moim drogim synom, że muszą mocniej wierzyć! Muszą chronić wiarę Kościoła. Powiedzcie moim drogim kapłanom, aby modlili się na różańcu każdego dnia.

Czytaj więcej: Apostolat Margaretka

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2019 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.