Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

akcja katolicka

Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce żyła i przyniosła tyle wspaniałych owoców.

Bez niej bowiem infrastruktura zrzeszeń katolickich w Polsce byłaby niepełna.(Jan Paweł II do biskupów polskich podczas wizyty „Ad limina apostolorum” w 1993 r.)Akcja Katolicka (AK) jest stowarzyszeniem katolików świeckich, którzy w zorganizowanej formie współpracują bezpośrednio z hierarchią kościelną w wypełnianiu misji Kościoła Katolickiego, realizując powołanie otrzymane na mocy sakramentów chrztu świętego i bierzmowania (Statut AK). Duchowość Stowarzyszenia opiera się na własnej duchowości wiernych świeckich. Do jej istoty należą następujące elementy:
Sentire cum Ecclesia – poznanie nauczania Kościoła oraz utożsamienie się z nim;
Vivere cum Ecclesia – autentyczne życie chrześcijańskie w świecie oraz prawdziwa troska o Kościół lokalny i powszechny;
Agere cum Ecclesia – działanie w jedności z Księdzem Proboszczem i hierarchią Kościoła Katolickiego z zachowaniem właściwie rozumianej autonomii i odpowiedzialności wiernych świeckich.

Nasz funpage na facebooku: zobacz...

1.  Gotfryd Krystyna – prezes
  20. Wójcik Wiesława
  21. Żaba Barbara
  22. Żaba Maria

Członkowie wspierający: Florek Bogumiła, Nadolnik Janina, Osysko Zofia.

Odsłony: 1916