Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Modlimy się za kapłanów

Czytaj więcej: Modlimy się za kapłanówW dniu 6 kwietnia 2019 roku odbyło się posiedzeniu Rady Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, w którym wzięli udział wszyscy prezesi POAK-ów. Wtedy podjęto decyzję, że począwszy od Wielkiego Czwartku, który jest dniem ustanowienia przez Jezusa Chrystusa Eucharystii i sakramentu święceń, członkowie Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej rozpoczną wspólną modlitwę za wszystkich kapłanów naszej diecezji. Więcej na ten temat: http://www.ak.diecezja.tarnow.pl/?p=7379

Czytaj więcej: Modlimy się za kapłanów

Porządkowanie skweru przykościelnego

Czytaj więcej: Porządkowanie skweru przykościelnegoW dniu 10 kwietnia 2019 r. członkowie POAK we współpracy z Paniami z KGW "Brzozowianki" pracowali przy uporządkowaniu, przycięciu krzewów na skwerku przykościelnym. 

Czytaj więcej: Porządkowanie skweru przykościelnego

Rekolekcje dla członków Akcji Katolickiej

Czytaj więcej: Rekolekcje dla członków Akcji KatolickiejPęd życia, zabieganie, codzienny pośpiech – tak można scharakteryzować życie współczesnego człowieka. Dlatego warto, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu, zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, co tak naprawdę w życiu jest ważne, jakie relacje łączą nas z Bogiem, drugim człowiekiem, wreszcie z samym sobą. Szczególnie powinni o to zadbać członkowie ruchów i stowarzyszeń kościelnych, korzystając z rekolekcji.

Czytaj więcej: Rekolekcje dla członków Akcji Katolickiej

Spotkanie POAK przy pączku

Czytaj więcej: Spotkanie POAK przy pączkuComiesięczne spotkanie członków POAK tym razem miało niecodzienny charakter. W środę, 27 lutego, po spotkaniu formacyjno - informacyjnym panie z Akcji Katolickiej przygotowały "zapustową" kolację. Na stołach nie mogło zabraknąć również tradycyjnych w tym okresie słodkości, takich jak paczki, faworki, róże karnawałowe czy oponki.

Czytaj więcej: Spotkanie POAK przy pączku

"Serce za Serce" - udział w akcji charytatywnej

Czytaj więcej: W dniu 17 lutego 2019 roku członkowie POAK wspólnie z KGW "Brzozowianki" zorganizowali akcję pomocy dla chorego mieszkańca Zakliczyna. Po wszystkich Mszach św. rozdawano upieczone własnoręcznie piernikowe serca. Dziękujemy wszystkim za szczodrość. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi! 

Czytaj więcej: "Serce za Serce" - udział w akcji charytatywnej

Dekanalny opłatek Akcji Katolickiej

Czytaj więcej: Dekanalny opłatek Akcji KatolickiejPo raz pierwszy w Dekanacie Zakliczyn doszło do spotkania członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej podczas tzw. Opłatka dekanalnego. Najliczniejszą grupą byli, oczywiście członkowie POAK w Brzozowej, ale miło nam było gościć delegatów z POAK w Janowicach i Siemiechowie.

Czytaj więcej: Dekanalny opłatek Akcji Katolickiej

Życzenia od Senatora

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na ręce pani Prezes POAK spłynęły życzenia świąteczne od Senatora RP, p. Kazimierza Wiatra. Cieszymy się i odwzajemniamy, mając nadzieję, że wszystkie się spełnią. WESOŁYCH ŚWIĄT! 

Plik do pobrania - czytaj...

Udział w pogrzebie

W dniu 13 grudnia 2018 r. przedstawiciele POAK w Brzozowej uczestniczyli w pogrzebie Mamy ks. Bogusława Cygana, który jest dekanalnym asystentem Akcji Katolickiej. Pogrzeb odbył się w Niedomicach. 

Różaniec w intencji małżeństw i rodzin przeżywających kryzys

Czytaj więcej: Różaniec w intencji małżeństw i rodzin przeżywających kryzysParafialny Oddział Akcji Katolickiej w Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Brzozowej rozpoczął realizację jednego z wniosków przyjętych przez Zespół Synodalny w naszej parafii, a mianowicie modlitwę w intencji małżeństw i rodzin przeżywających wszelkiego rodzaju kryzysy.

Czytaj więcej: Różaniec w intencji małżeństw i rodzin przeżywających kryzys

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata (25 listopada 2018 r.) to czas świąteczny dla członków Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. To także ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem i oczekiwaniem. W tym dniu w tarnowskiej bazylice katedralnej przedstawiciele wspólnot parafialnych uczestniczyli w Eucharystii, która odbyła się o godz. 10.30 pod przewodnictwem JE Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Wśród obecnych na Mszy św. nie zabrakło również przedstawicieli naszego POAK. 

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2019 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.