Logo

Dekanalny opłatek Akcji Katolickiej

Czytaj więcej: Dekanalny opłatek Akcji KatolickiejPo raz pierwszy w Dekanacie Zakliczyn doszło do spotkania członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej podczas tzw. Opłatka dekanalnego. Najliczniejszą grupą byli, oczywiście członkowie POAK w Brzozowej, ale miło nam było gościć delegatów z POAK w Janowicach i Siemiechowie.

Czytaj więcej: Dekanalny opłatek Akcji Katolickiej

Życzenia od Senatora

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na ręce pani Prezes POAK spłynęły życzenia świąteczne od Senatora RP, p. Kazimierza Wiatra. Cieszymy się i odwzajemniamy, mając nadzieję, że wszystkie się spełnią. WESOŁYCH ŚWIĄT! 

Plik do pobrania - czytaj...

Udział w pogrzebie

W dniu 13 grudnia 2018 r. przedstawiciele POAK w Brzozowej uczestniczyli w pogrzebie Mamy ks. Bogusława Cygana, który jest dekanalnym asystentem Akcji Katolickiej. Pogrzeb odbył się w Niedomicach. 

Różaniec w intencji małżeństw i rodzin przeżywających kryzys

Czytaj więcej: Różaniec w intencji małżeństw i rodzin przeżywających kryzysParafialny Oddział Akcji Katolickiej w Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Brzozowej rozpoczął realizację jednego z wniosków przyjętych przez Zespół Synodalny w naszej parafii, a mianowicie modlitwę w intencji małżeństw i rodzin przeżywających wszelkiego rodzaju kryzysy.

Czytaj więcej: Różaniec w intencji małżeństw i rodzin przeżywających kryzys

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata (25 listopada 2018 r.) to czas świąteczny dla członków Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. To także ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem i oczekiwaniem. W tym dniu w tarnowskiej bazylice katedralnej przedstawiciele wspólnot parafialnych uczestniczyli w Eucharystii, która odbyła się o godz. 10.30 pod przewodnictwem JE Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Wśród obecnych na Mszy św. nie zabrakło również przedstawicieli naszego POAK. 

Posiedzenie Rady Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej

Czytaj więcej: Posiedzenie Rady Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji TarnowskiejW dniu 10 listopada 2018 r., w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, w Tarnowie odbyło się uroczyste posiedzenie wszystkich Prezesów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej z pocztami sztandarowymi. Rozpoczęła je Eucharystia  o godz. 9.00 w tarnowskiej katedrze, a przewodniczył jej i homilię wygłosił Asystent Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej ks. dr Jan Bartoszek.

Czytaj więcej: Posiedzenie Rady Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej

Przygotowanie bukietów z ziół i kwiatów

Czytaj więcej: Przygotowanie bukietów z ziół i kwiatówDwa dni przed świętem Wniebowzięcia NMP, zwanym potocznie świętem MB Zielnej, członkowie i sympatycy POAK spotkali się, aby przygotować bukieciki z ziół i kwiatów, które potem - po uprzednim poświęceniu przez księdza - będą rozdawane 15 sierpnia po wszystkich Mszach św. Jest to nowy zwyczaj w naszej Parafii i miejmy nadzieję, że zagości na stałe.

Czytaj więcej: Przygotowanie bukietów z ziół i kwiatów

Spotkanie międzydiecezjalne członków Akcji Katolickiej w Strachocinie

Czytaj więcej: Spotkanie międzydiecezjalne członków Akcji Katolickiej w StrachocinieW sobotę, 28 kwietnia 2018 r. dwanaście osób z naszej parafii ( w tym jedenastu członków POAK) wzięło udział w międzydiecezjalnym spotkaniu formacyjnym w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.  Po przyjeździe o godz. 9.30 nastąpiło zawiązanie wspólnoty na Bobolówce – uroczym wzgórzu porośniętym wiekowymi dębami, gdzie stoi kaplica poświęcona św. Andrzejowi Boboli. 

Czytaj więcej: Spotkanie międzydiecezjalne członków Akcji Katolickiej w Strachocinie

Msza św. w liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r. w liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha, patrona Polski i drugorzędnego Akcji Katolickiej członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej wzięli udział we Mszy św., podczas której włączyli sie w Liturgię Słowa. Po Eucharytstii odbyło się krótie spotkanie poświęcone wyjazdowi do Strachociny i sprawom bieżącym.

Pielgrzymka członków AKDT do sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie

Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Strachociny, do sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Więcej szczegółów...

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2019 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.