Apostolat Margaretka

margaretka

IstotÄ… Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapÅ‚anów, jako odpowiedź na proÅ›bÄ™ Maryi Królowej Pokoju. Ojcu Jozo Zovko, byÅ‚emu proboszczowi parafii w Medziugorju (BoÅ›nia i Hercegowina), objawiÅ‚a siÄ™ Matka Boża i pÅ‚akaÅ‚a przed nim z powodu kapÅ‚anów. Ojciec Jozo wspomina sÅ‚owa Maryi: Powiedzcie moim drogim kapÅ‚anom, moim drogim synom, że muszÄ… mocniej wierzyć! MuszÄ… chronić wiarÄ™ KoÅ›cioÅ‚a. Powiedzcie moim drogim kapÅ‚anom, aby modlili siÄ™ na różaÅ„cu każdego dnia.

MARGARETKA jest wspaniaÅ‚ym Bożym dzieÅ‚em. Nazwa pochodzi od imienia dziewczyny, która swojÄ… chorobÄ™ przyjęła jako powoÅ‚anie, tak jak dla innych jest to małżeÅ„stwo, kapÅ‚aÅ„stwo lub życie zakonne. W wieku 13 lat, (VIII 1951r.) zaraziÅ‚a siÄ™ chorobÄ… Heine-Medina. Aż do Å›mierci, zmarÅ‚a w Wielki PiÄ…tek w wieku 40 lat, byÅ‚a caÅ‚kowicie sparaliżowana, mogÅ‚a poruszać tylko gÅ‚owÄ…. Pani Louise Ward, która znaÅ‚a osobiÅ›cie Margaret O'Donnell, 1 sierpnia 1981r. w Aylmer, Quebec, Kanada zaÅ‚ożyÅ‚a Ruch Margaretek, którego inspiracjÄ… byÅ‚o życie i modlitwa Maragret, i dlatego nazwaÅ‚a go jej imieniem.

W centrum kwiatu wpisuje siÄ™ imiÄ™ i nazwisko kapÅ‚ana, zaÅ› na siedmiu listkach kwiatowych nazwiska siedmiu rodzin (lub imiona i nazwiska siedmiu konkretnych osób), które skÅ‚adajÄ… Bogu przyrzeczenie wieczystej modlitwy - każda rodzina (lub pojedyncza osoba) w jednym okreÅ›lonym dniu tygodnia za konkretnego kapÅ‚ana.

Apostolat Margaretka działa w Parafii z inicjatywy p. Marii Gucwy.

Pierwsza Margaretka – w intencji ks. Stanisława Wojtasa – założona 2 lutego 2008r. w Święto Ofiarowania Pańskiego

1. Stanisława Gucwa
  2. Beata BarnaÅ›
  3. Barbara Żaba
  4. Maria Kierońska
  5. Ludmiła Wójcik
  6. Halina Potępa
  7. Maria Gucwa

Druga Margaretka – w intencji ks. Piotra Żaby – założona 30 marca 2008r. w Święto Miłosierdzia Bożego

1. Barbara Żaba
  2. Bogumiła Florek
  3. Zofia Osysko
  4. Halina Potępa
  5. Ludmiła Wójcik
  6. Maria Gucwa
  7. Stanisława Gucwa

Trzecia Margaretka - w intencji ks. Stanisława Wojtasa - założona 30 marca 2008r. w Święto Miłosierdzia Bożego

1. Barbara Jarosz
  2. Zofia Osysko
  3. Lucyna Legutki
  4. Agata Osysko
  5. Bogumiła Florek
  6. Małgorzata Migoń
  7. Halina Magiera

Czwarta Margaretka - w intencji ks. Stanisława Wojtasa – założona 16 lipca 2008r. w Święto Matki Bożej Szkaplerznej

1. Ewa Smagacz
  2. Władysława Rzepka
  3. Barbara Gucwa
  4. Barbara Dębosz
  5. Anna Kierońska
  6. Magdalena Potępa
  7. Krzysztof Kieroński

Piąta Margaretka - w intencji ks. Stanisława Wojtasa – założona 8 września 2008r. w Święto Narodzenia NMP

1. Elżbieta Knapik
  2. Zofia Język
  3. Jadwiga Ozga
  4. Janina Jarosz
  5. Jadwiga Potępa
  6. Agata Potępa
  7. Maria Korzeniowska

Szósta margaretka - w intencji ks. Sebastiana Piecha – założona 15 sierpnia 2018r. w Święto Wniebowzięcia NMP

1. Jolanta Olszewska
  2. Zofia Buratowska
  3. Anna Truchan
  4. Małgorzata Słowińska
  5. Karolina Gzyl
  6. Krystyna Gotfryd
  7. Renata Język

Siódma margaretka - w intencji ks. Piotra Żaby – założona 15 sierpnia 2018r. w Święto Wniebowzięcia NMP

1. Maria Żaba
  2. Alina Żaba
  3. Mariola Rzepka
  4. Lucyna Skałoń
  5. Małgorzata Buratowska
  6. Joanna Falkowska
  7. Maria Socha

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.