Boże Ciało

77 DSC 0570W Boże CiaÅ‚o, czyli Uroczystość NajÅ›wiÄ™tszego CiaÅ‚a i Krwi Chrystusa w naszej parafii po Mszy Å›w. o godz. 10:00 odbyÅ‚a siÄ™ uroczysta procesja eucharystyczna, która przeszÅ‚a od koÅ›cioÅ‚a pod cmentarz, potem pod plebaniÄ™, nastÄ™pnie za most, aby zakoÅ„czyć obchód na placu przykoÅ›cielnym pod dzwonnicÄ….

W tych miejscach wyznaczone grupy parafian przygotowały ołtarze, przy których zatrzymywał się i modlił kapłan. Tym razem – ze względów zdrowotnych - nie było wśród nas ks. Proboszcza. Zastępował go O. Bonawentura Nosek OFM. W procesję czynnie włączyli się ministranci i lektorzy, druhowie z OSP Brzozowa, dzieci, młodzież i dorośli – wykonujący różne zadania.

W tym dniu, podobnie jak w Wielki Czwartek, wspominamy ustanowienie przez Chrystusa Eucharystii, podczas Ostatniej Wieczerzy. W Wielkim Tygodniu ta pamiątka ma charakter pasyjny ze względu na towarzyszącą im perspektywę zdrady, męki i śmierci Jezusa. Natomiast świętowanie Bożego Ciała ma inny, radośniejszy wymiar. I z taką radością, mimo skwarnego południa, wszyscy uczestnicy procesji wielbili Boga.

Fotorelacja z procesji - klinknij tutaj...

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.