Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Boże Ciało

77 DSC 0570W Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w naszej parafii po Mszy św. o godz. 10:00 odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna, która przeszła od kościoła pod cmentarz, potem pod plebanię, następnie za most, aby zakończyć obchód na placu przykościelnym pod dzwonnicą.

W tych miejscach wyznaczone grupy parafian przygotowały ołtarze, przy których zatrzymywał się i modlił kapłan. Tym razem – ze względów zdrowotnych - nie było wśród nas ks. Proboszcza. Zastępował go O. Bonawentura Nosek OFM. W procesję czynnie włączyli się ministranci i lektorzy, druhowie z OSP Brzozowa, dzieci, młodzież i dorośli – wykonujący różne zadania.

W tym dniu, podobnie jak w Wielki Czwartek, wspominamy ustanowienie przez Chrystusa Eucharystii, podczas Ostatniej Wieczerzy. W Wielkim Tygodniu ta pamiątka ma charakter pasyjny ze względu na towarzyszącą im perspektywę zdrady, męki i śmierci Jezusa. Natomiast świętowanie Bożego Ciała ma inny, radośniejszy wymiar. I z taką radością, mimo skwarnego południa, wszyscy uczestnicy procesji wielbili Boga.

Fotorelacja z procesji - klinknij tutaj...

Odsłony: 129

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2019 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.