Kolęda Misyjna

07 48989516 624890717926302 5746753438474043392 n

SUMA YATIYAWI SANA MUNAPXTA” - "Głośmy Dobrą Nowinę"

„Dziś wspominamy męczeństwo św. Szczepana. Męczennik przypomina nam, że dla Jezusa warto poświęcić wiele, a nawet własne życie. Dziś pod koniec Eucharystii poślemy „małych misjonarzy”, którzy poprzez dzieło kolędy misyjnej chcą dotrzeć z Dobrą Nowiną do wielu domów, ale i wielu serc. Przypominają oni również, że jest wiele ludzi na świecie, do których Ewangelia jeszcze nie dotarła. Niech wyrazem naszego uczestnictwa w misyjnym dziele Kościoła będzie otwarte i życzliwe przyjęcie kolędników misyjnych, którzy są szczególnymi świadkami miłości Pana Boga do człowieka. Módlmy się w czasie dzisiejszej Eucharystii, abyśmy umieli tę miłość przyjmować i dzielić się nią, będąc misjonarzami w życiu codziennym. Za to, że nie zawsze jesteśmy wierni i odrzucamy ten wielki dar miłości, przepraszajmy dobrego Boga” – tymi słowami wprowadzenia do liturgii św. Szczepana w dniu rozesłania kolędników misyjnych ks. Sebastian rozpoczął Mszę św., po której mali misjonarze udali się do rodzin naszej parafii.

Hasło tegorocznego kolędowania to:SUMA YATIYAWI SANA MUNAPXTA”. Jest to język aymara, używany w Boliwii, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 25 lat, a w języku polskim oznacza: „Głosimy Dobą Nowinę".

Zapraszamy do galerii zdjęć - zobacz...