Pielgrzymka Członków POAK do Starego Sącza

21 60364040 2302953870027353 7435844362367401984 nW sobotę, 18 maja 2019 roku, pielgrzymką do Starego Sącza członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, wspólnie z rodzinami rozpoczęli przygotowania do jubileuszu 25 – lecia istnienia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej po reaktywacji w 1995 roku. W tym dniu przypadała również 99 rocznica urodzin naszego Patrona świętego Jana Pawła II. Wspólne spotkanie formacyjne rozpoczęło się o godz. 9.30 przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 11.00 pielgrzymi wzięli udział we Mszy Świętej koncelebrowanej wraz z księżmi asystentami, której przewodniczył i homilię wygłosił JE Ksiądz Biskup Andrzej Jeż, Pasterz Diecezji Tarnowskiej.

Tym wydarzeniem rozpoczÄ™to w naszej diecezji peregrynacjÄ™ obrazu i relikwii Å›wiÄ™tego Jana PawÅ‚a II po Parafialnych OddziaÅ‚ach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Peregrynacja zakoÅ„czy siÄ™ rok później, 18 maja 2020, w setnÄ… rocznicÄ™ urodzin Jana PawÅ‚a II, w parafii bÅ‚ogosÅ‚awionej Karoliny Kózkówny w Tarnowie. W ten sposób zÅ‚Ä…czÄ… siÄ™ dwie daty i dwa miejsca zwiÄ…zane z naszym Patronem, które mogÄ… stanowić swoistÄ… klamrÄ™ nawiedzenia obrazu i relikwii ÅšwiÄ™tego w POAK.

Zgromadzeni w Starym Sączu modlili się w intencji poszczególnych POAK, za naszego Pasterza Biskupa Andrzeja, biskupów pomocniczych, asystentów parafialnych i dekanalnych, a także w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej oraz działającego w ramach Akcji Katolickiej Uniwersytetu Jana Pawła II.

Członkowie Akcji Katolickiej z Brzozowej, Siemiechowa i Janowic pielgrzymowali wspólnym autokarem, a opiekę duchową nad nimi sprawował asystent dekanalny AK, ks. Bogusław Cygan, proboszcz siemiechowskiej Parafii.

Relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.