Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

16 CZERWCA - DIECEZJALNE ŚWIĘTO RODZINY

diecezjalne swieto rodziny v3 sm

Tradycyjnie w trzecią niedzielę czerwca odbędzie się w Starym Sączu Diecezjalne Święto Rodziny. W tym roku wydarzenie to będzie miało charakter szczególny. Mija bowiem 20 lat od pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu i kanonizacji bł. Kingi. Rozpoczniemy od Eucharystii o godz. 11.00 pod przewodnictwem naszego Pasterza, Biskupa Andrzeja Jeża.

 

Po Eucharystii odbędzie się Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego będziemy odkrywać piękno muzyki regionalnej, smak regionalnych potraw oraz ukazywać wartość tradycyjnego modelu rodziny, w którym Bóg zajmuje pierwsze miejsce. Chcemy odkrywać kulturę regionalną obejmującą wszystkie rejony naszej diecezji. Dlatego zespoły, które będą występować podczas Folkowego Festynu Rodzinnego pochodzą z różnych rejonów diecezji i reprezentują swój wyjątkowy walor kultury regionalnej. Kultura ta wyraża się także w stroju regionalnym. Jeżeli więc posiadacie strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcamy, abyście na Święto Rodziny przyjechali w takim stroju lub chociaż ozdobili ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego. Dzięki temu ukażemy mozaikę różnorodności lokalnych kultur, które są obecne na ziemiach całej diecezji tarnowskiej. Jak zawsze podczas naszego festynu odbędzie się także losowanie cennych nagród. Szczegóły na plakacie.

Tradycyjnie dla małżeństw obchodzących jubileusz przygotowaliśmy podpisane przez Biskupa Tarnowskiego specjalne pamiątkowe błogosławieństwa. Będzie je można odebrać przy „Namiocie Synodalnym”, który zostanie oznaczony za pomocą logo V SDT.

 

Gorąco zapraszamy małżeństwa i rodziny na wspólne świętowanie do Starego Sącza.

Ks. dr Piotr Cebula

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin

Odsłony: 1612

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.