nabozenstwa rozancowe

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

DSC 6608Dnia 20 czerwca 2019 roku w liturgii Kościoła obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej parafii procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy rozpoczęła się Mszą św. o godz. 10.00.

Jak każdego roku licznie wzięli w niej udział wierni, a grupy zorganizowane włączyły się w organizację: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia dzwonkami, druhowie OSP do niesienia baldachimu, bierzmowani do niesienia sztandarów, a grupy dziewcząt i kobiet do niesienia feretronów. Procesja eucharystyczna w Boże Ciało była okazją do publicznego wyznania wiary w Jezusa, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Przez całą oktawę Bożego Ciała gromadzić się będziemy na codziennych Mszach św., po których odbywać się będą procesje. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Pełna relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Copyright © 2019 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.