Błogosławieństwo Lektorów

0022 2019

Zakończył się Kurs Lektorski w naszym dekanacie. Trwał on przez cały październik. Udział w nim brali również ministranci z naszej parafii.

26 października 2019 roku w parafii św. Idziego Opata 5 chłopców z naszej wspólnoty parafialnej zostało włączanych do grona Ministrantów słowa Bożego (Lektorów).

SÄ… to: Kacper Kwiek, Kamil Kwiek, BartÅ‚omiej PotÄ™pa, Mateusz Myszor i Filip ZygadÅ‚o.

Uroczystej Mszy ÅšwiÄ™tej przewodniczyÅ‚ J.E. Ks. Bp Leszek Leszkiewicz.

KsiÄ…dz Biskup wygÅ‚osiÅ‚ sÅ‚owo Boże go kandydatów na Lektorów, a nastÄ™pnie wÅ‚Ä…czyÅ‚ grupÄ™ chÅ‚opców z naszego dekanatu do grona Ministrantów sÅ‚owa Bożego. W homilii KsiÄ…dz Biskup zachÄ™caÅ‚ mÅ‚odych chÅ‚opców do troski o KoÅ›ciół, zwróciÅ‚ uwagÄ™ na wielki zaszczyt jaki pÅ‚ynie z funkcji Lektora. Na koniec Bp Leszek zachÄ™ciÅ‚ nowych Lektorów, aby troszczyli siÄ™ o tan Å‚aski uÅ›wiecajÄ…cej w swoim życiu oraz aby dziÄ™kowali Panu Bogu, że mogÄ… czytać Jego sÅ‚owo podczas Eucharystii.

Zapraszamy do galerii zdjęć…

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.