I Komunia święta - Komunikat

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie w sprawie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w diecezji tarnowskiej w 2020r.

KOMUNIKAT KURII DIECEZJALNEJ W TARNOWIE W SPRAWIE UROCZYSTOŚCI PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W DIECEZJI TARNOWSKIEJ W 2020R.

1.  W obecnej sytuacji epidemii w Polsce przynajmniej do Wielkanocy placówki edukacyjne pozostajÄ… zamkniÄ™te dla uczniów. Na czas obowiÄ…zywania tych obostrzeÅ„ nie bÄ™dÄ… organizowane żadne spotkania formacyjne oraz uroczystoÅ›ci zwiÄ…zane z przystÄ™powaniem dzieci po raz pierwszy do spowiedzi Å›wiÄ™tej i Eucharystii. Niezależnie od decyzji o ewentualnym odwoÅ‚aniu stanu epidemii oraz otwarciu szkół, uroczystoÅ›ci pierwszokomunijne w miesiÄ…cu kwietniu nie bÄ™dÄ… organizowane.
  2. Możliwość organizacji uroczystości pierwszokomunijnych w maju i miesiącach późniejszych jest uwarunkowana od następujących czynników:

- Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwoÅ‚any, uroczystoÅ›ci pierwszokomunijne nie bÄ™dÄ… organizowane;
          - Jeżeli stan epidemii zostanie odwoÅ‚any a dzieci powrócÄ… do szkół, decyzja o organizacji uroczystoÅ›ci pierwszokomunijnych bÄ™dzie uzależniona od woli rodziców w porozumieniu z proboszczem parafii. W takim przypadku należy zachować wszelkie Å›rodki ostrożnoÅ›ci.

3. Decyzje rodziców o przystÄ…pieniu ich dzieci do Pierwszej Komunii ÅšwiÄ™tej poprzedzonej przystÄ…pieniem do sakramentalnej spowiedzi Å›wiÄ™tej powinny być w każdym przypadku dyktowane dobrem dzieci oraz powagÄ… sakramentów Å›wiÄ™tych, stÄ…d usilnie prosimy, aby nie warunkować udziaÅ‚u w uroczystoÅ›ciach innymi wzglÄ™dami (np. rezerwacjÄ… lokali itp.)
  4. W związku z tymczasowym zawieszeniem w parafiach wszelkich spotkań formacyjnych oraz ograniczonym kontaktem z katechetami, prosimy rodziców, aby podjęli z dziećmi indywidualną katechezę domową w oparciu o materiał wskazany przez katechetę lub proboszcza.
  5. O dalszych decyzjach będziemy informować w miarę rozwoju sytuacji w Polsce.

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.