Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

11 DSC 8397Kościół katolicki obchodzi w dniu 15 sierpnia Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (NMP), które w polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Zielnej - stanowi to nawiązanie do kwiatów oraz ziół święconych tego dnia w kościołach. Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzona jest od V wieku oraz zalicza się do najstarszych świąt maryjnych w Kościele. Przypomina ona o Wniebowzięciu Maryi jako nieśmiertelnej Matki Syna Bożego.

Również w naszej parafii członkinie Kół Gospodyń Wiejskich w Brzozowej i Polichtach przyniosły do kościoła w celu poświęcenia własnoręcznie zrobione wieńce, a członkowie POAK bukiety z ziół i kwiatów, które rozdawano po Mszach św. W ten sposób podziękowano Bogu za tegoroczne plony. 

Galeria zdjęć - kliknij tutaj...

Odsłony: 1105

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.