Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Komunikat w związku z nominacją nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej

bp artur ważny 1024x576 Drodzy Diecezjanie!

            W duchu radości adwentowego oczekiwania pragnę Was powiadomić, iż w dniu 12 grudnia br. Ojciec Święty Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Został nim ksiądz prałat Artur Ważny, pełniący obecnie funkcję ojca duchownego kapłanów diecezji tarnowskiej. Jest to czternasty  biskup pomocniczy w historii diecezji tarnowskiej.

 

            Gorąco proszę Was o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, by mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu, trafnie odczytując współczesne znaki czasu i podejmując z odwagą bieżące wyzwania duszpasterskie. Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, umacnia przez posługę pasterzy wiarę ludu Bożego, dodaje odwagi w obliczu zła i zagrożeń oraz pomnaża cierpliwość na drodze odkrywania prawdy i dążenia do osobistego uświęcenia.

            Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa

                                   † Andrzej Jeż

                                   BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 12 grudnia 2020 r.

 

Odsłony: 1154

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.