Zaprzysiężenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

6 20221109 170301W dniu 9 listopada 2022 r. odbyÅ‚o siÄ™ uroczyste zaprzysiężenie czÅ‚onków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Gospodarczej na piÄ™cioletniÄ… kadencjÄ™ (2022-2027). Nowa rada, w nieco zmienionym skÅ‚adzie z poprzedniej kadencji, zÅ‚ożyÅ‚a swoje przyrzeczenie. Rada jest organem doradczym dla KsiÄ™dza Proboszcza w podejmowaniu decyzji duszpasterskich i gospodarczych w parafii.  Åšlubowanie odebraÅ‚ przewodniczÄ…cy Rady, czyli KsiÄ…dz Proboszcz StanisÅ‚aw Wojtas.

Każdy z czÅ‚onków wypowiadaÅ‚ formuÅ‚Ä™ przysiÄ™gi, zobowiÄ…zujÄ…c siÄ™ do troski o sprawy wspólnoty parafialnej. Rada Parafialna jest gremium doradczym proboszcza we wszystkich sprawach parafii, nie jest organem wÅ‚adzy i nie ma osobowoÅ›ci prawnej. Rada Parafialna jest wspólnotÄ… ludzi jednej wiary, zespolonych miÅ‚oÅ›ciÄ… ChrystusowÄ… i nadziejÄ…, stawiajÄ…cych sobie za cel rozwój KoÅ›cioÅ‚a katolickiego i chrzeÅ›cijaÅ„skÄ… formacjÄ™ wÅ‚asnej osobowoÅ›ci.  Obejmuje swojÄ… dziaÅ‚alnoÅ›ciÄ… caÅ‚ość życia parafialnego, niosÄ…c pomoc w wypeÅ‚nianiu misji KoÅ›cioÅ‚a. Wytyczony cel Rada Parafialna realizuje poprzez modlitwÄ™, ćwiczenia duchowe, dobre uczynki, osobistÄ… pracÄ™ Å›wiadczonÄ… dla wspólnego dobra oraz szerzenie wiedzy i kultury chrzeÅ›cijaÅ„skiej. SkÅ‚ad Rady:

Z urzÄ™du:

Krzysztof Kieroński

Socha Marian

Szczepanik Stanisław

Parafialna Rada Duszpasterska Parafialna Rada Duszpasterska Parafialna Rada Duszpasterska
Parafialna Rada Duszpasterska Parafialna Rada Duszpasterska

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.