Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża

DSC 8251 KopiowanieNieczęsto zdarza się, aby w parafii gościł Biskup Ordynariusz, aby przewodniczył Mszy św. i kierował Słowo Boże do wiernych. Taka sytuacja miała jednak miejsce w naszym kościele w dniu 23 listopada 2022 r. z okazji nadania i poświęcenia Sztandaru miejscowej szkole. Uroczysta Msza św.odbyła się o godz. 9.00.

Ks. Biskup Andrzej Jeż nie tylko poÅ›wiÄ™ciÅ‚ w jej trakcie nowy Sztandar SzkoÅ‚y, ale również salÄ™ gimnastycznÄ… przy Szkole Podstawowej im. ks. KardynaÅ‚a Stefana WyszyÅ„skiego i pobÅ‚ogosÅ‚awiÅ‚ pomnik - popiersie Prymasa TysiÄ…clecia, znajdujÄ…cy siÄ™ na terenie szkolnym.  Podczas homilii wygÅ‚oszonej w koÅ›ciele Biskup Andrzej Jeż podkreÅ›liÅ‚ postawÄ™ Ks. KardynaÅ‚a, jako wspaniaÅ‚y wzorzec do naÅ›ladowania przez dzieci i mÅ‚odzież, którym patronuje. NawiÄ…zaÅ‚ również do ważnej roli szkoÅ‚y i nauczycieli, którzy powinni nieraz iść pod prÄ…d nowoczesnym trendom, aby zawalczyć o przyszÅ‚ość mÅ‚odego pokolenia. (K.G.)

Relacja z uroczystości - "Gość Niedzielny" (kliknij tutaj)

Relacja z uroczystości - Blog Pana Józefa Wieczorka (kliknij tutaj)

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.