Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku ze śmiercią papieża seniora Benedykta XVI

Umiłowani Diecezjanie!

Wraz z caÅ‚ym KoÅ›cioÅ‚em powszechnym skÅ‚adamy dziÄ™kczynienie Trójjedynemu Bogu za dar osoby i posÅ‚ugÄ™ papieża seniora Benedykta XVI. Nie sposób objąć wszystkich wymiarów jego doniosÅ‚ego życia, twórczoÅ›ci i posÅ‚ugi.

Z caÅ‚Ä… pewnoÅ›ciÄ… Benedykt XVI byÅ‚ jednym z najwybitniejszych nastÄ™pców Å›w. Piotra ostatnich stuleci, czÅ‚owiekiem gÅ‚Ä™bokiej i porywajÄ…cejwiary, genialnym teologiem, który pozostawiÅ‚ po sobie przebogatÄ… spuÅ›ciznÄ™ myÅ›li i nauczania. Jako kardynaÅ‚ należaÅ‚ do najbliższych i bardzo oddanych współpracowników Å›w. Jana PawÅ‚a II.Przy różnych sposobnoÅ›ciach okazywaÅ‚ też wielkÄ… życzliwość i szacunek do Polski i Polaków. Jako kardynaÅ‚ odwiedziÅ‚ naszÄ… tarnowskÄ… diecezjÄ™ – uczestniczyÅ‚ 10 maja 2003 roku w jubileuszowych uroczystoÅ›ciach w Szczepanowie z okazji 750-tej rocznicy kanonizacji ÅšwiÄ™tego StanisÅ‚awa Biskupa i MÄ™czennika. SpuÅ›cizna życia oraz pontyfikat tego wielkiego Papieża, wypeÅ‚nione bezgranicznÄ… miÅ‚oÅ›ciÄ… do Chrystusa i KoÅ›cioÅ‚a, stanowiÄ… mocnÄ… inspiracjÄ™ dla kolejnych pokoleÅ„ uczniów Chrystusa.

W najbliższy wtorek, tj. 3 stycznia, bÄ™dzie sprawowana za zmarÅ‚ego papieża seniora Benedykta XVI Msza Å›wiÄ™ta o godz. 18.00 wbazylice katedralnej w Tarnowie.Wszystkich diecezjan zapraszam do wÅ‚Ä…czenia siÄ™ w modlitwÄ™ w jego intencji. Niech Trójjedyny Bóg, który jest źródÅ‚em i dawcÄ… wszelkiego życia, pozwoli mu radować siÄ™ peÅ‚niÄ… chwaÅ‚y zbawionych.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

Tarnów, 31 grudnia 2022 r.

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.