Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Pierwsza Komunia św. - 14 maja 2023 roku

46 149„Przyjęcie Ciała i Krwi Chrystusa w Komunii świętej pogłębia zjednoczenie komunikującego z Panem, gładzi grzechy powszednie i zachowuje od grzechów ciężkich. Ponieważ zostają umocnione więzy miłości między komunikującym a Chrystusem, przyjmowanie tego sakramentu umacnia jedność Kościoła, Mistycznego Ciała Chrystusa. Kościół żywo poleca wiernym, by przyjmowali Komunię świętą, gdy uczestniczą w celebracji Eucharystii. Zobowiązuje ich do tego przynajmniej raz w roku”. (Katechizm Kościoła Katolickiego)

 

Tradycyjnie, w najpiękniejszym miesiącu w ciągu roku, jakim jest maj, uczniowie klas trzecich szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej parafii, uczestniczą po raz pierwszy w pełny sposób w Eucharystii. Popularnie nazywamy tę uroczystość Pierwszą Komunią Świętą. Ogarniajmy modlitwą te dzieci, prosząc dla nich o serca czyste i spragnione bliskiej relacji z Panem Jezusem.

Relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Odsłony: 198

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2023 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.