Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi

05 IMG 2669Jedną z trzech największych uroczystości maryjnych - Wniebowzięcie NMP - Kościół katolicki obchodzi 15 sierpnia. Świętowana już od V wieku tajemnica wzięcia Maryi do nieba z ciałem i duszą została 1 listopada 1950 r. potwierdzona przez Piusa XII jako dogmat wiary.W Polsce i wielu krajach europejskich dzień ten jest często nazywany świętem Matki Bożej Zielnej. W kościołach święci się wówczas zioła, kwiaty i snopy dożynkowe. W sanktuariach maryjnych gromadzą się wielkie rzesze pielgrzymów. (Źródło: "Niedziela")

W naszej parafii do koÅ›cioÅ‚a przyniesiono trzy wieÅ„ce - dwa z Policht (doroÅ›li i dzieci) i jeden z FaÅ›ciszowej. Rolnicy w ten sposób podziÄ™kowali za plony. W tym dniu czÅ‚onkowie Parafialnego OddziaÅ‚u Akcji Katolickiej rozprowadzali bukieciki z ziół i kwiatów. Datki zÅ‚ożone z tej okazji zostaÅ‚y przeznaczone na pomoc dla SÅ‚owenii nÄ™kanej powodziami.

Relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.