Uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia

27 ABC 2286Dnia 15 października 2023 r. podczas Mszy św. o godz. 7.30, celebrowanej przez Proboszcza Parafii ks. Stanisław Wojtasa, zostały wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy miejscowej szkoły, która nosi imię Błogosławionego.

OddajÄ…c cześć relikwiom Å›wiÄ™tych i bÅ‚ogosÅ‚awionych KoÅ›ciół czci jednak samego Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonaÅ‚ przez rÄ™ce ludzi, których prowadziÅ‚ ku uÅ›wiÄ™ceniu siebie i innych, a którzy ufnym i peÅ‚nym zawierzenia sercem w gorliwoÅ›ci wiary odpowiedzieli na Jego wezwanie.

PrzyjmujÄ…c relikwie do naszej Å›wiÄ…tyni i caÅ‚ej parafii, oddajemy siÄ™ w opiekÄ™ Jego potężnemu wstawiennictwu.

Relikwie otrzymaliÅ›my z Kurii Archidiecezji Warszawskiej dziÄ™ki staraniom pewnego małżeÅ„stwa z Brzozowej, które pragnie pozostać anonimowe. OgromnÄ… pomoc okazaÅ‚ im Kanclerz Kurii ks. Janusz Bodzon, któremu jesteÅ›my bardzo wdziÄ™czni. DziÄ™kujemy ofiarodawcom za sprowadzenie relikwiarza i wierzymy, że dobry Bóg przez wstawiennictwo BÅ‚ogosÅ‚awionego obdarzy ich potrzebnymi Å‚askami.

Przez uroczystość wprowadzenia relikwii chcemy zapoczÄ…tkować trwanie w modlitwie za wstawiennictwem bÅ‚. Prymasa TysiÄ…clecia oraz kontynuować Jego dzieÅ‚a.

Prymas Stefan Wyszyński urodził się 3 sierpnia 1901 roku w miejscowości Zuzela. Święcenia kapłańskie przyjął 3 sierpnia 1924 roku. Rozpoczął wówczas pracę duszpasterską, a rok później również naukową - rozpoczynając studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przyczynił się do powstania Rady Społecznej przy prymasie Auguście Hlondzie. W trakcie wojny został aresztowany przez gestapo, a następnie pełnił m.in. posługę kapelana w szpitalu dla żołnierzy Armii Krajowej. W 1945 roku został rektorem Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. W 1946 roku został mianowany biskupem lubelskim. Dwa lata później był już arcybiskupem gnieźnieńskim i warszawskim oraz prymasem Polski. Jego niezłomna wobec władz komunistycznych postawa przyczyniła się do uznania go za faktycznego przywódcę narodu polskiego. Odegrał ważną rolę w wyborze świętego Jana Pawła II na papieża. Kardynał Wyszyński zmarł 28 maja 1981 roku. Jego beatyfikacja miała miejsce 12 września 2021 roku w Warszawie. (K. Gotfryd)

Relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.