Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia

27 ABC 2286Dnia 15 października 2023 r. podczas Mszy św. o godz. 7.30, celebrowanej przez Proboszcza Parafii ks. Stanisław Wojtasa, zostały wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy miejscowej szkoły, która nosi imię Błogosławionego.

Oddając cześć relikwiom świętych i błogosławionych Kościół czci jednak samego Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał przez ręce ludzi, których prowadził ku uświęceniu siebie i innych, a którzy ufnym i pełnym zawierzenia sercem w gorliwości wiary odpowiedzieli na Jego wezwanie.

Przyjmując relikwie do naszej świątyni i całej parafii, oddajemy się w opiekę Jego potężnemu wstawiennictwu.

Relikwie otrzymaliśmy z Kurii Archidiecezji Warszawskiej dzięki staraniom pewnego małżeństwa z Brzozowej, które pragnie pozostać anonimowe. Ogromną pomoc okazał im Kanclerz Kurii ks. Janusz Bodzon, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy ofiarodawcom za sprowadzenie relikwiarza i wierzymy, że dobry Bóg przez wstawiennictwo Błogosławionego obdarzy ich potrzebnymi łaskami.

Przez uroczystość wprowadzenia relikwii chcemy zapoczątkować trwanie w modlitwie za wstawiennictwem bł. Prymasa Tysiąclecia oraz kontynuować Jego dzieła. 

Prymas Stefan Wyszyński urodził się 3 sierpnia 1901 roku w miejscowości Zuzela. Święcenia kapłańskie przyjął 3 sierpnia 1924 roku. Rozpoczął wówczas pracę duszpasterską, a rok później również naukową - rozpoczynając studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przyczynił się do powstania Rady Społecznej przy prymasie Auguście Hlondzie. W trakcie wojny został aresztowany przez gestapo, a następnie pełnił m.in. posługę kapelana w szpitalu dla żołnierzy Armii Krajowej. W 1945 roku został rektorem Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. W 1946 roku został mianowany biskupem lubelskim. Dwa lata później był już arcybiskupem gnieźnieńskim i warszawskim oraz prymasem Polski. Jego niezłomna wobec władz komunistycznych postawa przyczyniła się do uznania go za faktycznego przywódcę narodu polskiego. Odegrał ważną rolę w wyborze świętego Jana Pawła II na papieża. Kardynał Wyszyński zmarł 28 maja 1981 roku. Jego beatyfikacja miała miejsce 12 września 2021 roku w Warszawie. (K. Gotfryd)

Relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Odsłony: 421

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.