Diecezjalne święto Caritas Diecezji Tarnowskiej

MisericodisW sobotę, 6 kwietnia 2024 r. o godz. 10.30 w kościele parafialnym pw. bł. Karoliny w Tarnowie miała miejsce uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Było to coroczne spotkanie członków Caritas Diecezji Tarnowskiej w przeddzień Niedzieli Bożego Miłosierdzia, czyli patronalnego święta tej charytatywnej organizacji katolickiej. Naszą parafię reprezentowały Panie: Joanna Falkowska, Maria Gucwa i Maria Żaba.

Oprócz modlitwy nastąpiło poświęcenie sztandaru, a także wręczenie medali Misericors. Jak powiedział dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka - Medal Misericors, czyli Miłosierny, jest wręczany co roku osobom, które w sposób wyjątkowy, szczególny zasłużyły się na polu działalności charytatywnej w wymiarze parafii i diecezji. Medale zostaną wręczone w trzech kategoriach: dla wolontariuszy, pracowników i darczyńców Caritas.

Pod koniec tego roku przypada 35. rocznica reaktywacji Caritas Diecezji Tarnowskiej, której dokonał arcybiskup Jerzy Ablewicz 8 grudnia 1989 r.

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.