Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Medal Dei Regno Servire dla Pani Ludmiły Wójcik

14 20191124 143032W dniu 24 listopada 2019 roku o godz. 9.00 w auli Jana Pawła II przy katedrze tarnowskiej odbyło się spotkanie członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą oraz odśpiewaniem pieśni „Króluj nam Chryste”. 

 

Ks. dr Jan Bartoszek powitał wszystkich obecnych, a następnie oddał głos Prezesowi Akcji Katolickiej, Panu Robertowi Rybakowi, który w skrócie przedstawił historię powstania uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, podkreślając, że jest ona patronalnym świętem Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Podziękował członkom Akcji Katolickiej za działanie i poświęcenie oraz wyraził radość, że na dzień dzisiejszy diecezja tarnowska ma już 200 oddziałów AK.

Głównym punktem spotkania był wykład wygłoszony przez ks. Jana Bartoszka. Jego tematem było przybliżenie postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski, jego biografii oraz interesujących faktów z życia. W przyszłym roku, a dokładniej 7 czerwca 2020 roku, na Placu Piłsudskiego w Warszawie, będziemy przeżywać beatyfikację kardynała Wyszyńskiego.

Ks. Jan Bartoszek podziękował wszystkim obecnym za modlitwę w intencji kapłanów, aktywne włączanie się w peregrynację obrazu i relikwii Jana Pawła II, uczestnictwo w wykładach na Uniwersytecie Nauczania Społecznego Jana Pawła II oraz wszelkie ofiary.

Na zakończenie głos zabrał prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Pan Grzegorz Opioła, który zachęcał do czynnego udziału w Akcji „ Polak z sercem”, pomocy potrzebującym na Białorusi i Ukrainie.

O godz. 11.30 w katedrze rozpoczęła się Msza Św. pod przewodnictwem biskupa Leszka Leszkiewicza podczas której 74 nowych młodych zasiliło szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na każde wezwanie do służby Bogu i Ojczyźnie wołali „GOTÓW”.

Po Mszy św. biskup tarnowski Leszek Leszkiewicz wręczył 52 Medale Dei Regno Servire. Odznaczenia odebrały osoby, które odznaczają się dużym zaangażowaniem w życiu swoich parafii. Cieszymy się bardzo, że wśród wyróżnionych znalazła się członkini naszego POAK, wieloletnia jego prezes – Pani Ludmiła Wójcik.  (M. Słowińska) 

 Uroczystość Chrystusa Króla Uroczystość Chrystusa Króla Uroczystość Chrystusa Króla
 Uroczystość Chrystusa Króla Uroczystość Chrystusa Króla Uroczystość Chrystusa Króla
 Uroczystość Chrystusa Króla Uroczystość Chrystusa Króla Uroczystość Chrystusa Króla
 Uroczystość Chrystusa Króla Uroczystość Chrystusa Króla Uroczystość Chrystusa Króla
 Uroczystość Chrystusa Króla Uroczystość Chrystusa Króla Uroczystość Chrystusa Króla
 Uroczystość Chrystusa Króla Uroczystość Chrystusa Króla Uroczystość Chrystusa Króla

Odsłony: 429

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2022 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.