XII NIEDZIELA ZWYKŁA R B. - NIEDZIELA SYNODALNA - 24.06.2018

Dzisiaj Święty Jan Chrzciciel prowadzi nas przed oblicze Pana. Wpatrując się w jego postać, w Uroczystość Jego narodzenia, składajmy Bogu ukrytemu w Naj­świętszym Sakramencie Ołtarza nasze uwielbienie, miłość i nadzieję na wysłuchanie naszych próśb, z którymi przyszliśmy do kościoła na tę Eucharystię.

Drodzy bracia i siostry, rok temu rozpoczęliśmy nasze przygotowania do V Synodu Diecezji Tarnowskiej. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca rozważaliśmy o tajemnicy Kościoła, który tworzymy i który nas gromadzi na modlitwie, słuchaniu słowa Bożego i wspólnym wyznawaniu wiary. Pragniemy aby nasza wspólna i intensywna modlitwa na końcu każdego miesiąca, pomogła nam poczuć się odpowiedzialnymi za Kościół. Chcemy żeby to Duch Chrystusa przenikał nasze serca i umysły i podpowiadał każdemu z nas sposób w jaki możemy przyczynić się do wzrostu Kościoła  w naszej parafii, w Diecezji tarnowskiej i na całym świecie. Dzisiaj składka inwestycyjna, bardzo proszę o ofiarność na ten cel. Uznajmy przed Bogiem…

1. W dzisiejszą niedzielę: Msze św. będą o godz.7.00, 9.00 i o godz.11.00 Suma.
  2. W środę, wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 7.30 Nowenna do MBNP i Msza św. W ten dzień Imieniny obchodzi m.in. Biskup Władysław Bobowski, senior diecezji tarnowskiej - pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  3. W czwartek, wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika.
  4. W piątek, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 7.00; 09.00 i 18.00. Składka przeznaczona będzie na tzw. świętopietrze, czyli na potrzeby Ojca św. Po Mszy św. O godz. 18.00 ważne spotkanie wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego. W ten dzień nie obowiązuje post.
  5. W sobotę, Msza św. O godz. 7.30.
  6. W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00, i Suma o godz.11.00 (po niej, zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  7. Od dzisiaj za trzy tygodnie, w niedzielę 15. 07. 2018 r., nasza Parafia będzie przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci NMP Szkaplerznej.

Z nieoficjalnych jeszcze źródeł wiem, że Ks. Biskup Ordynariusz przydzielił do naszej Parafii do pomocy duszpasterskiej Ks. Mgr Sebastiana Piecha. Polecajmy Go modlitwie Bogu codziennie.

1. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę, Panie Bernadettę i Ewę Smagacz.

Msze św. od 24. 06 do 01. 07. 2018 r.

Nie.     7.00   W pewnej intencji

9.00   W int. Teresy i Kazimierza z okazji 35 rocznicy ślubu z int. dzieci z Rodzinami

11.00   + W int. Kingi i Adama z okazji 1 rocznicy ślubu

Pon.   7.30    + Joanny Potępa z okazji Imienin i zmarłych z Rodzin

+ Zofii Wójcik z int.   Siostrzenic Małgorzaty i Agaty z Rodzinami (Ks. Piotr)

+ Zofii Wójcik z int.  Janiny Mazurkiewicz z.d. Budzyńskich (ks. Zbigniew)

+  Zofii Wójcik z int.  Klotyldy i Władysława Budzyńskich  (O. Ryszard)

Wto.   7.30    + Ryszarda, Aleksandra Dziadkowiec, Ignacy, Halina i Eugeniusz Wróbel

+ Zofii Wójcik z int.  Eugeniusza Budzyńskiego  (ks. Piotr)

+ Zofii Wójcik z int.  Haliny Sikorskiej (O. Ryszard)

Śro.    7.30  + Władysława Knapika, Zofii, Ignacego i Bogdana Wróbel

W int. Parafian   (Ks. Piotr)

+ Zofii Wójcik z int. Syna Mariana z Rodziną (ks. Zbigniew)

+  Zofii Wójcik z int. Wnuków Krzysztofa, Jerzego i Grzegorza z Rodzinami (O. Ryszard)

Czw.  7.30   + Marii Wójcik z int. Syna Władysława i synowej Jadwigi z wnukami Piotrem, Tadeuszem,

Kingą i Joanną

+ Zofii Wójcik z int.  Lasotów z Tarnowa (ks. Piotr)

+ Zofii Wójcik z int.  Znajomych z Wiednia (O. Ryszard)

Pią.     7.00  W intencji przygotowujących I Ołtarz na Boże Ciało

9.00  + Piotra Zygadło z int. Chrzestnego Czesława Zygadło

18.00  W int. Ks. Piotra z okazji Imienin i kolejnej rocznicy święceń kapłańskich

+ Zofii Wójcik z int. Kazimiery Wolańskiej (Ks. Piotr)

+ Zofii Wójcik z int. Członkiń Róży P. Doroty Nadolnik (ks. Zbigniew)

+ Zofii Wójcik z int. Janiny i Józefa Nosal (O. Ryszard)

Sob.    7.30  + Edwarda, Tadeusza Oleksyk, Władysława, Czesława, Julii Potępa i zmarłych z Rodziny

W int. pewnego małżeństwa z okazji 30 lat Sakramentu Małżeństwa (O. Ryszard)

Nie.     7.00   + Jerzego Dzięciołowskiego

9.00   W int. P. Jana Bartosika z okazji Imienin

11.00   + Marii Wójcik z int. Syna Władysława i synowej Jadwigi z wnukami Piotrem, Tadeuszem,

Kingą i Joanną.

Pół godziny przed nabożeństwami okazja do spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca.

1. W piątek, pierwszy miesiąca, rozpoczynamy miesiąc lipiec i w ten dzień rozpoczyna się Tygodniowy Odpust w Tuchowie. (Obszerny program uroczystości Odpustowych w Tuchowie od 1 (piątek) do 9 lipca (do soboty) pod hasłem: „Z MATKĄ MIŁOSIERDZIA PO NOWE ŻYCIE W CHRYSTUSIE”, można zobaczyć w gablocie lub na stronach internetowych). W pierwszy piątek, o godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo pierwszo-piątkowe, misyjne, ze zmianą tajemnic różańca misyjnego dzieci i młodzieży należących do PDMD (zapraszam wszystkie róże w całości na czele z zelatorami), zmianą stacji Żywych Dróg Krzyżowych, i zbiórką ofiar na misje. Okazja do spowiedzi św. od godz.17.00.
  2. W sobotę, pierwszą miesiąca, rozpoczynamy miesiąc lipiec i w ten dzień rozpoczyna się Tygodniowy Odpust w Tuchowie. (Obszerny program uroczystości Odpustowych w Tuchowie od 1 (sobota) do 9 lipca (do niedzieli) pod hasłem: „Maryjo, pomóż nam odważnie głosić Ewangelię”, można zobaczyć w gablocie lub na stronach internetowych). A u nas o godz.7.00 Godzinki, zaraz po nich wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec z modlitwami przerwszo-sobotnimi, a następnie Msza św. z rozważaniem różańcowym.