XIV NIEDZIELA ZWYKŁA RB 08.07.2018

Drogie Siostry i Bracia! Rozpoczynamy najważniejszą czynność w życiu chrześcijanina - składanie Bogu, naszemu kochanemu Ojcu, na ofiarę uwiel­bienia Ciało i Krew Jego umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa. Tajemnica to jest wielka. Nie wystarczy tutaj wiedza, co to jest Msza Święta, ale trzeba do jej składania przystępować z naj­większą czcią, zbawiennym lękiem, aby jej nie znieważyć ja­kimś nieodpowiednim zachowaniem i ze świadomością wła­snej niegodności. Dlatego oczyśćmy nasze serca aktem pokuty.

Łączymy się także duchowo i modlitewnie ze zgromadzonymi tłumami na Jasnej Górze, gdzie wczoraj rozpoczęła się już XXVII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Pani Jasnogórskiej, oraz z pielgrzymami zgromadzonymi w Tuchowie w ramach kończącego się dzisiaj Wielkiego Odpustu. Modlimy się także o dobre przeżycie Uroczystości Odpustowej, którą przeżywać będziemy w następną niedzielę ku czci MB Szkaplerznej. Składka w dniu dzisiejszym na nasze WSD w Tarnowie na jego rozwój i utrzymanie.

1. Msze św. dzisiaj będą: o godz. 7.00; o godz.9.00, oraz godz. 11.00.
  2. W środę, Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy. Msza św. o godz.18.00, a następnie Nowenna do MBNP. Po Nowennie obowiązkowe spotkanie dla wszystkich ministrantów, kandydatów i lektorów. Okazja do Spowiedzi św. przed Odpustem od godz. 17.00.
  3. W czwartek, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  4. W piątek, wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników - Patronów Diecezji.
  5. W sobotę, Msza św. o godz.7.30.
  6. W następną niedzielę liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz.9.00, oraz godz. 11.00 Uroczysta Suma z procesją Eucharystyczną, którą odprawi i kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi: Ojciec mgr Szymon Wierzbiak z Klasztoru Ojców Franciszkanów z Zakliczyna. W czasie procesji bardzo serdecznie proszę o udział całą Służbę Liturgiczną Ołtarza (mam nadzieję, że już powróci z urlopów i wakacji, z odpustu w Tuchowie…), dzieci rocznicowo-komunijne, chłopców z dzwoneczkami, dziewczynki sypiące kwiaty, bardzo proszę także o wzięcie wszystkich figur, obrazów, chorągwi, feretronów a strażaków o niesienie baldachimu. W następną niedzielę, wspomnienie świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła (przy okazji składamy najserdeczniejsze życzenia O. Bonawenturze z okazji Imienin i modlimy się w Jego intencjach).
  7. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, wykoszenia trawy i chwastów wokół kościoła i zabudowań, bardzo serdecznie proszę, P: Marię Skorupa, Mariolę Rzepka, Lucynę Rzepka i Martę Ligęza.
  8. „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa" to hasło XXXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2018 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN małopolska i Nowy Sącz będą transmitowały Msze św. w Tarnowie i Częstochowie oraz każdego dnia przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w każdej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji poszczególnych grup. Koszt uczestnictwa w PPT nie uległ zmianie i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. III gimnazjum włącznie tylko 20 zł resztę dopłaca Caritas (gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł). Więcej informacji o    pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej  http://pielgrzymkatarnowska.pl/

Msze św. od 08. do 15.07. 2018 r.

Nie.     7.00  O szczęśliwe rozwiązanie dla Magdaleny

9.00  + Bolesława Włudyki 7 R+

11.00  W int. Zofii i Grzegorza z okazji 45 rocznicy ślubu

Pon.   7.30  + Katarzyny Fior i syna Juliana