XV NIEDZIELA ZWYKŁA RB 15.07.2018

Uroczystość Odpustowa ku czci NMP - Szkaplerznej

Drogie Siostry i Bracia! Dzisiaj, w XV niedzielę zwykłą w ciągu roku, nasza Parafia czci w Uroczystości Odpustowej, Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel - Matkę Bożą Szkaplerzną.  16 lipca 1251 roku  Matka Boża ukazała się świętemu Szymonowi Sztokowi i ofiarowała Szkaplerz  i obiecała wszystkim, którzy będą go no­sić (dzisiaj także medalik Matki Bożej Szkaplerznej),  że między innymi  wybawi ich z czyśćca w pierwszą sobotę po ich śmierci.

1. Nasza Parafia przeżywa dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej z Góry Karmel. Odpust polega na darowaniu kar za nasze lub bliźnich, którzy odeszli do wieczności - odpuszczone grzechy. Aby taki odpust zyskać należy wypełnić znane warunki, m.in. oczyszczenie duszy w Sakramencie Pokuty i przyjęcie Komunii św. (wypełnienie warunków odpustu…)

Msze św. dzisiaj będą: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz.9.00, oraz godz. 11.00 Uroczysta  Suma z procesją Eucharystyczną, którą odprawi i kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi O. mgr Szymon Wierzbiak, wikariusz Parafii franciszkańskiej Matki Bożej Anielskiej z Zakliczyna, którego bardzo serdecznie witam i składam Bóg zapłać.

1. W czasie procesji porządek będzie następujący: krzyż, ministranci i lektorzy, figury, obrazy, chorągwie, feretrony następnie dzieci pierwszokomunijne, rocznicowo-komunijne chłopcy z dzwoneczkami, dziewczynki sypiące kwiaty, członkowie OSP niosący baldachim, kapłan z Panem Jezusem oraz pozostali.
  2. Jutro, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej z Góry Karmel.
  3. W środę, wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, kapłana. Msza św. o godz. 7.30, a następnie Nowenna do MBNP.
  4. W piątek, wspomnienie bł. Czesława, kapłana.
  5. W sobotę, Msza św. o godz. 7.30.
  6. W następną niedzielę Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Od następnej niedzieli rozpocznie się 19 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Już w następną niedzielę będzie po Mszach św. poświęcenie kierowców, podróżnych i pojazdów mechanicznych, oraz tradycyjna zbiórka do puszek Akcji św. Krzysztof - 1 gr za 1 km. bezpiecznej jazdy - MIVA Polska na środki transportu dla Misjonarzy. Warto wiedzieć, że wszyscy nasi tarnowscy misjonarze korzystają z pojazdów ufundowanych przez MIVA.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać Czcigodnemu Ojcu mgr Szymonowi Wierzbiakowi. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim kapłanom z naszego Dekanatu wraz z Ojcem Gwardianem, kapłanami Seniorami na ręce Księdza Dziekana. Serdeczne życzenia kieruję ku O. Bonawenturze, dzisiejszemu solenizantowi. Dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o przygotowanie naszej Uroczystości, czyli Radzie Parafialnej, Akcji Katolickiej, Szafarzowi, ministrantom, lektorom, Panu Organiście, wszystkim sprzątającym (tym, którzy tak pięknie i ofiarnie pracowali, przy kościele, plebanii i innych zabudowaniach plebańskich, koszącym trawę, sprzątającym złamane gałęzie drzew, dekorującym kościół, pracującym i pomagającym w kuchni. Niech Pan Bóg wszystkim wynagrodzi. Serdecznie witam i dziękuję wszystkim gościom spoza Parafii i Wam Drodzy Parafianie tak licznie zgromadzeni.
  8. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, serdecznie proszę, P: Krystynę i Magdalena Sowę.
  9. Osobno i najbardziej serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy przez ostatnie tygodnie pracowali na plebanii, aby przygotować mieszkanie dla ks. Sebastiana Piecha, naszego wikarego. I tak Bóg zapłać: Kazimierzowi Socha, Józefowi i Robertowi Jasnocha, Andrzejowi Wojnar, Tomaszowi i Dawidowi Olszewskiemu, Piotrowi Ozga, Sebastianowi i Tomaszowi Knapik, Przemkowi i Sylwestrowi Potępa, Krzysztofowi i Michałowi Kieroński, Antoniemu, Stanisławowi i Marii Szczepanik, Marianowi Socha, Jadwidze Budzyńskiej, Dorocie Nadolnik, Joannie Falkowskiej i Weronice Cieśla. Prace będą jeszcze kontynuowane.

Msze św. od 15 do 22. 07. 2018 r.

Nie.   7.00  + Zofii i Wojciecha Wójcik i zmarłych z Rodziny

9.00  + Stanisława Budzyna R+

11.00  1. W int. Parafian

1. W int. Ojca Bonawentury z okazji Imienin