XVI NIEDZIELA ZWYKŁA RB 22.07.2018

Moi Drodzy! Jak co tydzień w dzień Pański przychodzimy do naszego kościo­ła, aby spotkać się z żywym i osobowym Bogiem. Podczas każ­dej Mszy Świętej przychodzi na ołtarz Jezus Chrystus. Słysząc słowa „Oto wielka tajemnica wiary", uświadamiamy sobie, jak wielki dar staje się naszym udziałem, także teraz, w tym mo­mencie. Módlmy się o to, byśmy zawsze z żywą wiarą przychodzili na spotkanie z Jezusem, który czeka na każdego z nas. Od dzisiejszej  niedzieli rozpoczyna się 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”.

1. W dzisiejszą niedzielę: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Na jego początek, czyli w dzisiejszą niedzielę będzie po Mszach św. poświęcenie kierowców, podróżnych i pojazdów mechanicznych oraz tradycyjna zbiórka do puszek Akcji św. Krzysztof - 1 gr za 1 km. bezpiecznej jazdy - MIVA Polska.
  2. Jutro, święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  3. We wtorek, wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki Diecezji.
  4. W środę, Święto św. Jakuba Apostoła, oraz wspomnienie św. Krzysztofa. O godz. 18.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  5. W czwartek wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  6. W sobotę, Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00.

Na wszystkich Mszach św. jako, że będzie to ostatnia niedziela miesiąca lipca, będzie tzw. „składka Inwestycyjna”. Bardzo serdecznie proszę o ofiarność na ten cel (szczególnie w kontekście remontów na plebanii).

1. Do sprzątania kościoła na niedzielę, wykoszenia trawy, zrobienie porządku z klombem przykościelnym proszę bardzo serdecznie P: Alinę Żabę, Alicję Mrozik, Krystynę Gotfryd, Józefę i Barbarę Cieśla i Pawła Sowę.
  2. W gablocie parafialnej jest wywieszony (i będzie też zamieszczony na stronie internetowej Brzozowej) rozkład jazdy busów z naszej i do naszej miejscowości. Bóg zapłać P. Wojciechowi - radnemu za załatwienie tej sprawy ważnej dla mieszkańców.

Msze św. od 22. do 29. 07. 2018 r.

Nie.    7.00   W int. Anny i Krzysztofa z okazji Imienin i rocznicy ślubu z int. dzieci z Rodzinami

9.00   Dziękczynno - błagalna w int. pewnego małżeństwa z okazji 30 rocznicy ślubu

11.00   + Marii Mosio 4 R+

Pon.    7.30  1. + Wawrzyńca, Apolonii i Stanisławy Czajka