XVII NIEDZIELA ZWYKŁA RB 29.07.2018

Gromadzimy się przed ołtarzem Pana jako jedna rodzina dzieci Bożych. W dzisiejszej liturgii słowa usłyszymy zachętę do by­cia dobrym dla innych, czego przykładem będzie cud rozmno­żenia chleba. Przyjmując Chleb Eucharystyczny, podejmijmy dziś postanowienie wyraźniejszego dostrzegania wokół siebie innych. Przeżywając 12 niedzielę synodalną pragniemy dzisiaj modlić się o dobre owoce V Synodu dla naszej diecezji, czyli także dla naszej parafii i dla każdego z nas. W najbliższą środę, rozpoczniemy miesiąc sierpień. Miesiąc pielgrzymowania do Matki Narodu  i Abstynencji od alkoho­lu. Uczyńmy wszystko przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, by ten miesiąc sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie, w naszej Parafii, w naszych rodzinach i życiu osobistym. W środę też przypada 74 rocznica Powstania Warszawskiego. Przeżyjmy ten dzień w  zadumie i modlitwie za poległych o wolność. Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca lipca w czasie Mszy św. tzw. „składka inwestycyjna” - bardzo proszę o ofiarność na ten cel, także w perspektywie przygotowania i wyposażenia mieszkania Ks. Wikariusza..

1. W dzisiejszą niedzielę: Msze św.: Prymaria o godz.7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00.
  2. We wtorek, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  3. W środę, we wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła o godz. 18.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Od godziny 17.00 okazja do Spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca. Po Mszy św. bardzo ważne i krótkie spotkanie dla wszystkich członków Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej.
  4. W czwartek, pierwszy miesiąca, tradycyjnie modlimy się za powołanych i o nowe powołania. – W ten dzień przypada także, Święto Matki Boskiej Anielskiej - 2 sierpnia. W każdym kościele parafialnym można w tym dniu zyskać pod zwykłymi warunkami Odpust Porcjunkuli - także w kościele klasztornym w Zakliczynie odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej.
  5. W piątek, pierwszy miesiąca, o godz.18.00 Msza św., nabożeństwo pierwszo-piątkowe, połączone z misyjnym, zmianą tajemnic różańca misyjnego dzieci należących do PDMD, zmianą Stacji należących do Żywych Dróg Krzyżowych i zbiórka ofiar na misje. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W pozostałe dni przed nabożeństwami.
  6. W sobotę, pierwszą miesiąca sierpnia we wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, Patrona Proboszczów, o godz. 7.00 Godzinki do NMP, cząstka Różańca przy wystawionym Najświętszym Sakramentem, a następnie Msza św. z 15 minutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych.
  7. W następną niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych, Msze św.: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  8. Trwają zapisy na XXVII Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Ogłoszenie - wyjazd na Jasną Górę. Jak co roku z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Wyjazd w dniu 25 sierpnia 2018 r. /sobota/ nastąpi o godzinie 6:00 z parkingu przy kościele, powrót około 24:00. Koszt - 40 zł. Więcej informacji i zapisy u p. Krystyny Gotfryd. Obiecał swoją obecność Ks. Sebastian.

9.. Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę P: Anna Bartosik i  Wiesławę Gniadek. Bardzo serdecznie proszę o zrobienie porządku na cmentarzu w poniedziałek i wtorek, kolejny rejon kolędowy -  I część Policht, czyli od. P. Mikołaja Korzeniowskiego do P. Krzysztofa Gajczowskiego. Pracami pokierują Radni Rady Parafialnej z Panem Grabarzem.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim bez wyjątku, którzy w jakikolwiek sposób pomagali i pomagają przy przygotowaniu mieszkania dla ks. Sebastiana – naszego Wikariusza. Podziękowania składam na ręce: Kazimierza Sochy, Tomasza Olszewskiego i Piotra Ozgi.

Msze św. od 29. 07 do 05. 08. 2018 r.

Nie.    7.00   + Anny 12 R+, Bolesława, Mariana, Doroty i Eugeniusza Potępy

9.00   1. W int. Janiny i Jana z okazji 40 lecia małżeństwa od dzieci

1. + Krzysztofa Knapika z okazji Imienin z int. żony, dzieci i wnuków

11.00   + Czesław Potępa 13 R+

Pon.   7.30  1. + Anny, Franciszka, Teresy, Anny i Adama Czuby,

1. + Zofii, Aleksandra, Heleny, Janiny i zmarłych z Rodzin

Wto.  7.30  1. + Franciszka, Władysławy Gierałt, Ludwika i Janiny Stadnik, Józefa Jędrzejka,

1. + Adeli, Władysława i Krzysztofa Kumorek, Józefa Soski, Jadwigi Latkowskiej

Śro. 18.00 1. Dziękczynno – błagalna z okazji 30 rocznicy święceń Ks. Prałata  Czesława

Paszyńskiego z int. pewnej Rodziny

1. + Józefa Kut 29 R+ z int. córki i wnuka Mariusza

Czw. 7.30  1. W int. Joanny i Kazimierza z okazji 10 rocznicy Sakramentu Małżeństwa

1. W int. Kamila z okazji 18 rocznicy urodzin

Pią. 18.00  1. + Marii Wójcik

1. W int. Parafian

Sob.  7.30 1. + Marii Wójcik

Nie.   7.00   + Franciszka, Marii, Barbary Gniadek z int. Jana i Krystyny Bartosików

9.00   + Karoliny R+, Władysława Sowy i zmarłych z Rodzin

11.00   + Grzegorza i Stanisława Cetery.