XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA RB 05.08.2018

Moi Drodzy! „Ja jestem chlebem życia” – Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii odwołuje się do doskonale znanego nam pożywienia – do chleba. Określa siebie jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspakaja nasz codzienny głód, tak tylko Pan Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu na ziemi. Podejdźmy z wiara do ołtarza i posilmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa do swego serca. Niech udział we Mszy św., i wysłuchany ważny apel trzeźwościowy na miesiąc sierpień - pomoże nam się przyczynić do otrzeźwienia Parafii, narodu i rodziny. (Adoracja będzie w późniejszym czasie).

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych, Msze św.: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00, (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. Jutro, święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz. 7.30.
  3. W środę, wspomnienie św. Dominika, kapłana. O godz. 7.30 Nowenna do MBNP i Msza św.
  4. W czwartek, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy.
  5. W piątek, Święto, św. Wawrzyńca, diakona i męczennika - patrona bibliotekarzy i pszczelarzy.
  6. W sobotę, wspomnienie św. Klary, dziewicy. Msza św. o godz. 7.30.
  7. W następną niedzielę, Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i Suma o godz. 11.00. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  8. Do sprzątania kościoła na niedzielę, proszę bardzo serdecznie P: Iwonę Gniadek i Małgorzatę Żabę. Bóg zapłać za pięknie wysprzątany cmentarz mieszkańcom I części Policht.

Msze św. od 05 do 12. 08. 2018 r.

Nie.    7.00   + Franciszka, Marii, Barbary Gniadek z int. Jana i Krystyny Bartosików

9.00   + Karoliny R+, Władysława Sowy i zmarłych z Rodzin

11.00   + Grzegorza i Stanisława Cetery

Pon.  7.30   O błogosławieństwo dla pewnych Rodzin

Wto.  7.30   Za wszystkich w czyśćcu cierpiących

Śro.   7.30  O zdrowie dla pewnej osoby

Czw.  7.30  W int. Parafian

Pią.    7.30 + Ludwika Łabuza i zmarłych z Rodziny

Sob.   7.30 + Joanny Potępa i zmarłych z Rodzin

Nie.    7.00 + Agnieszki i Władysława Gągoli

9.00  W int. Igora i Jego Rodziców z okazji chrztu św.

11.00  + Genowefy i Ignacego Gądek