XIX NIEDZIELA ZWYKŁA RB - 12.08.2018

Moi Drodzy! Niech przeżywana przez nas Eucharystia będzie doświadcze­niem mocy Boga, którą chce nas dziś obdarzyć. Zaczerpnijmy jej dla samych siebie, ale także dla innych, aby po wyjściu ze świątyni dzielić się nią z potrzebującymi wsparcia i pomocy. Módlmy się w dalszym ciągu o trzeźwość, szczególnie w czasie zaległej adoracji Najświętszego Sakramentu. Składka w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

1. We wtorek, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  2. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Bożej Zielnej. Święto obowiązkowe. Msze św. o godz.7.00, 9.00 i Suma o godz.11.00. Po Sumie poświęcenie ziół i wieńców żniwnych jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa. W ten dzień wspominamy także 98 rocznicę cudu nad Wisłą.
  3. W piątek, wspomnienie św. Jacka, kapłana. W ten dzień wyrusza XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, a wśród nich nasi Parafianie. Otaczajmy ich naszą modlitwą.
  4. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  5. W następną niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i Suma o godz. 11.00.
  6. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę na Uroczystość MB Zielnej i niedzielę P. Renatę Język, Małgorzatę i Zofię Buratowską.

Msze św. od 12 do 19. 08. 2018 r.

Nie.    7.00 + Agnieszki i Władysława Gągoli

9.00  W int. Igora i Jego Rodziców z okazji chrztu św.

11.00  + Genowefy i Ignacego Gądek

Pon.  7.30   + Marii, Stanisława Wojnar i zmarłych z Rodzin

Wto.  7.30   W int. Parafian

Śro.   7.00  + Małgorzaty Szczepanik 35 R+ i zmarłych z Rodziny

9.00  + Wiesława, Stanisława, Marii Kujawskich, Antoniego, Marii Kapałków, Józefa, Julii Cichońskich

11.00 W int. członkiń Róży Pani Zofii Gucwa

Czw.  7.30  + Józefy Gucwa 56 R+

Pią.    7.30 + Agnieszki 26 R+ i Władysława Gągoli

Sob.   7.30 Z okazji chrztu św. Nadii, oraz o bł. Boże opiekę NMP i zdrowie dla wnuków i prawnuczki

Nie.    7.00 + Czesława Jasnochy

9.00 + Bolesława Kwieka z okazji Imienin z int. dzieci i wnuków

11.00  O zdrowie i bł. Boże dla Stefana i Heleny Sochów i całej Rodziny

Wszystkim Wiernym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

Dzisiejsza Eucharystia przypomniała nam o obecności Jezusa Chrystusa w tajemnicy każdej Mszy Świętej - nie tylko nie­dzielnej, ale także tej w dzień powszedni. W sposób szczegól­ny patrzyliśmy dziś na tajemnicę Eucharystii, którą przyjmu­jemy jako Wiatyk, czyli pokarm na ostatnią drogę. Chrystus jest obecny w ciszy Kościoła, w słowach księgi Pi­sma Świętego. On czeka na nas w tajemnicy sakramentów, aby­śmy mieli w sobie moc do dobrego życia, w gotowości na osta­teczne z Nim spotkanie. Niech Chrystusowe błogosławieństwo doda nam ochoty, byśmy w Chrystusie, z Chrystusem i z Chry­stusa czerpali siły do dobrego życia.