XX NIEDZIELA ZWYKŁA RB - 19.08.2018

Moi Drodzy! Eucharystia dla każdego ucznia Chrystusa winna być ze wszech miar czasem szczególnym. W niej bowiem spotykamy się z sa­mym Bogiem. Chrystus jest obecny pośród nas, by nas napełniać sobą - swoją mocą, by nas uzdalniać do chrześcijańskiego życia. By nas przygotować na ostateczne ze sobą spotkanie. Chciejmy dziękować Mu za dar Jego obecności, za Jego łaskę, którą nas darzy. Módlmy się w dalszym ciągu o trzeźwość naszego narodu, oraz w intencji naszych Pielgrzymów zdążających do Pani Jasnogórskiej.

1. W dzisiejszą niedzielę, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i Suma o godz. 11.00.
  2. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  3. We wtorek wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  4. W środę we wspomnienie NMP Królowej o godz. 7.30 Nowenna do MBNP i Msza św.
  5. W piątek, święto św. Bartłomieja Apostoła.
  6. W sobotę w godz. 14:00 - 17:00 - wejście pielgrzymki na Jasną Górę, zaś o godz. 17.00 uroczysta Msza św. na wałach jasnogórskich na zakończenie 36 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej - wszystko transmitowane w RDN Małopolska i telewizję internetową. U nas Msza św. o godz. 7.30. Tradycyjnie w ten dzień organizowany jest autobus wyjeżdżający po pielgrzymów na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu koło kościoła.
  7. W sobotę - Msza św. o godz. 7.30.
  8. W następną niedzielę, przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej, jest to zarazem kolejna Niedziela Synodalna. Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00. W następną niedzielę w związku z tym, że będzie to ostatnia niedziela miesiąca sierpnia - składka inwestycyjna - proszę o ofiarność na ten cel. Już w następną niedzielę przywitamy ks. Sebastiana naszego Wikariusza.
  9. Podziękowanie: POAK składa gorące podziękowania wszystkim tym, którzy w ostatnią niedzielę odpowiedzieli na apel o pomoc finansową dla chorego Kamila i złożyli szczodre ofiary. W ten sposób zebraliśmy kwotę 8 469,00 zł. Rodzina chłopca jest bezgranicznie wdzięczna i serdecznie dziękuje za wsparcie drogiego leczenia.
  10. OGŁOSZENIE: Wójt Gminy Gromnik przypomina o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Gromnik wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, do dnia 04 września 2018 r. w siedzibie Urzędu Gminy Gromnik, ul. Witosa 2, pokój nr 10, w godz. 7.30 do 15.30. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Gminy Gromnik.
  11. Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę na niedzielę: P. Cecylię Florek i Agatę Osysko.

Msze św. od 19. 08 do 26. 08. 2018

Nie.    7.00  + Czesława Jasnochy

9.00  + Bolesława Kwieka z okazji Imienin z int. dzieci i wnuków

11.00  O zdrowie i bł. Boże dla Stefana i Heleny Sochów i całej Rodziny