XXII NIEDZIELA ZWYKŁA R.B. - 02.09.2018 R

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca września, aby przebywając  w obecności Boga, zaczerpnąć sił potrzebnych do dobrego życia chrześcijańskiego. U początku nowego roku szkolne­go i katechetycznego, otwórzmy serca na dar Bożego Słowa i moc Jego Pokarmu. Składamy Bóg zapłać za dotychczasową ofiarę  na wymianę ogrzewania kościoła.

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych, Msze św. będą, Prymaria o godz. 7.00 (po niej nauka stanowa dla matek i niewiast),  Wotywa o godz. 9.00  i Suma o godz. 11.00 (po niej nauka stanowa dla ojców i mężczyzn). (Odpust w Zakliczynie). Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar na leczenie chorej nauczycielki z Gromnika.
  2. Jutro w poniedziałek, we wspomnienie papieża i doktora Kościoła, rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego i katechetycznego. Wszystkie dzieci wraz z Rodzicami, Gronem Pedagogicznym i Pracownikami Szkół w Brzozowej i Policht, zapraszamy na Uroczystą Mszę św. o godz. 8.00. Dyrekcja Gimnazjum w Gromniku informuje, że pojazd po gimnazjalistów jutro w poniedziałek, będzie w następującym porządku: w Brzozowej o godz. 7.05, zaś w Polichtach o godz. 7.35.
  3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  4. W czwartek, pierwszy miesiąca tradycyjnie modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej Parafii.
  5. W piątek, pierwszy miesiąca Msza św. Wotywna o NSPJ o godz. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszo-piątkowe połączone z misyjnym, zmianą tajemnic różańcowych dzieci należących do PDMD (proszę o stawienie się wszystkich róż w komplecie), zmianą stacji Żywych Dróg Krzyżowych, oraz zbiórka ofiar na misje. Na to nabożeństwo zapraszamy już całą młodzież klasy VII - a klasę VIII i trzecią klasę gimnazjalna wraz z rodzicami na pierwsze nabożeństwo przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Okazja do spowiedzi w środę, i piątek od godz. 16.30. Od tego pierwszego piątku będzie okazja do zaproszenia kapłana do chorych leżących po domach. Bardzo proszę o zgłaszanie tych chorych przez ich Rodziny i zgłoszenie pojazdu.
  6. W sobotę, czcimy (główną patronkę naszej Diecezji - Odpust w Diecezji - Najświętszą Maryję Pannę w tajemnicy Jej Narodzenia - to także Święto Matki Bożej Siewnej, dlatego przynosimy do kościoła ziarno siewne, aby prosić Boga o dar dobrej pogody i obfite przyszłoroczne plony. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i o godz.17.00. Po wszystkich Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.
6. W następną niedzielę, rozpocznie się VIII Tydzień Wychowania, pod hasłem: W poszukiwaniu drogi”. Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 (Odpust w Podolu). W następną niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  1. Do sprzątania kościoła na niedzielę i wykoszenia trawy koło kościoła i zabudowań, serdecznie proszę, P: Henryka Gniadka, Elżbietę Klimczak, Annę i Józefa Gniadka.
  2. W tym tygodniu trzeba także zrobić porządek na cmentarzu, wykosić i zebrać trawę i zrobić porządek koło grobów swoich bliskich. Bardzo prosimy o to drugi rejon Policht. Pracami pokierują Radni Parafialni tego Rejonu i Pan Grabarz.

Na spotkaniu katechetycznym w WSD na rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego Ks. Biskup i Ks. Rektor po raz kolejny zwrócili się do Was o pomoc w zbiórce zboża na WSD w Tarnowie, dlatego bardzo proszę Radnych Rady Parafialnej, aby w tym Tygodniu przeprowadzili sprawnie tę zbiórkę.

Msze św. od 02 do 09. 09. 2018 r.

Nie.    7.00  + Władysława R+ i Karoliny Sowa i zmarłych Rodziców i Rodzeństwo

9.00  1. W int. Anny i Roberta z okazji 1 rocznicy ślubu

1. W int. Parafian

11.00  W int. Rodziny Gądków

Pon.   8.00  1. W int. dzieci, Rodziców, nauczycieli, pracowników naszych szkół i zmarłych…

1. + Józefa i Barbary Jarosz

Wto.   7.00  1. + Zuzanna Kwiek 6 R+ i wszystkich zmarłych z Rodziny

1. + Marii 13 R+ i Edwarda Wójcik

Śro.  17.00  1. W podziękowaniu za 93 lata przeżyte w zdrowiu Jana Sochy

1. + Bronisława Skałonia z okazji Imienin

Czw.   7.00  1.  + za wszystkich w czyśćcu cierpiących

1. + Zofii i Piotra Bień

Pią.   17.00  1. + Marii Wójcik

1. W pewnej intencji o zdrowie dla pewnej osoby

Sob.   7.00   + Stefana Sochy z okazji Imienin i Emilii

9.00   + Bronisława Skałonia z int. Haliny i Bolesława

17.00    W int. Renaty i Pawła z okazji 25 rocznicy ślubu z int. dzieci

Nie.    7.00    W  int. Piotra Wójcika z okazji 18 rocznicy urodzin z int. Rodziców i Rodzeństwa

9.00  1. + Marii i Edwarda Wójcik i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące

1. W int. Parafian

11.00  Jako podziękowanie za szczęśliwe żniwa, z prośbą o bł. Boże w pracach jesiennych,

opiekę NMP i zdrowie dla członków Róży P. Jana Bartosika.