XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30. 09. 2018

1) Dziś Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00.

2) Codziennie Msza św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 (za wyjątkiem sobót).

3) Jutro, w poniedziałek, we wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktor Kościoła, rozpoczynamy miesiąc październik - czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na Różaniec wszystkich: młodzież, dzieci, (niech tradycyjne odnotowują to w tabelkach w zeszycie do katechezy), oraz dorosłych…  Codziennie okazja do Spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży dorosłych i chętnych pół godziny przed nabożeństwem.

4) We wtorek, wspomnienie św. Aniołów  Stróżów.

5) W środę, o godz.18.00 Msza św. i Nowenna do MBNP połączona z Różańcem.

6) W czwartek, pierwszy miesiąca we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. W klasztorze w Zakliczynie, Suma Odpustowa o godz. 18.00.

7) W piątek, pierwszy miesiąca, we wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, o godz.18.00 Msza św., następnie nabożeństwo pierwszo-piątkowe, połączone z misyjnym, różańcowym, zmianą tajemnic i stacji różańca misyjnego i Żywych Dróg Krzyżowych. Będzie to zarazem comiesięczne nabożeństwo dla wszystkich, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania. Dlatego obowiązek mają przybyć dzieci klas VII,  a VIII i klasa III Gimnazjum z Rodzicami.

Kandydat klas VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum, chociaż zdał egzamin, to jednak w VIII i III klasie ma obowiązek uczestniczenia z Rodzicem w comiesięcznych nabożeństwach w Parafii: czyli Sakrament Pokuty, przyjęcie Komunii św. na tym nabożeństwie itd. W ten piątek odbędzie się obrzęd  podjęcia na nowo Różańca św. (każdy winien przynieść własny różaniec). (Musimy także uzupełnić wszystkie Róże Różańcowe, dlatego bardzo proszę wszystkie dzieci i młodzież.

W piątek od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem dla wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzieży.

Rano o godz. 8.30 wyjazd do chorych…

8) W sobotę, pierwszą miesiąca, we Wspomnienie NMP Różańcowej Godzinki, Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Msza św., rozważanie różańcowe. Wszystko rozpocznie się o godz. 7.30.

9) W następną niedzielę, pierwszą miesiąca adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych  Msze św. będą: o godz. 7.30, (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast) 11.00 (odpust w Zakliczynie), (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn), zaś  nabożeństwo różańcowe o godz.15.00 a po nim Msza św.

10) Informujemy, że w naszej Parafii Pierwsza Komunia Święta – odbywać się będzie w drugą niedzielę maja w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30.

11) Ogłoszenie Wójta gminy Gromnik: W dniach 8 i 9 października 2018r. na parkingu przy nowym Kościele w Gromniku od godz. 10.00 wydawana będzie żywność dla osób zakwalifikowanych w ramach Programu Pomoc Żywnościowa. I tak: 8.10.2018r. skierowania od numeru 1 do 120; oraz 9.10.2018r. - skierowania od numeru 121 do 254.

12) Zachęcamy do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej (www.parafia.brzozowa.eu). Strona jest na bieżąco aktualizowana, pojawiają się nowe i ciekawe informacje. Ostatnio w menu strony pojawiły się nowe pozycje m.in.: Sakramenty, Pogrzeb katolicki, Duszpasterze. Zostały usystematyzowane informacje o nabożeństwach w naszej parafii oraz dane dotyczące parafii. Pojawiają się ciekawe zdjęcia przy artykułach. m.in. w artykule dotyczącym historii naszego kościoła. Już dziś bardzo dziękujemy Pani Krystynie Gotfryd oraz ks. Sebastianowi za tworzenie i redagowanie strony internetowej naszej parafii. Bóg zapłać.

Intencje Mszy Świętych

W int. Danuty i Jej Rodziny z okazji Imienin

W int. Nikodema  z okazji 4 rocznicy urodzin z int. dziadków

I.

W int. Pielgrzymów (uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarn. na Jasną Górę) z naszej Parafii i okolicy

W pewnej intencji Bogu wiadomej

+ Juliana Sowy 2 R+

II.

O zdrowie i bł. Boże i opiekę NMP dla Krystyny i Kazimierza z okazji 30 rocznicy ślubu

O zdrowie, bł. Boże  i opiekę NMP dla córki Beaty z Rodziną z int. mamy

+ Marii Wójcik

+ Marii Wójcik

+ Joanny Potępa i zmarłych z Rodzin

Ślub

Katarzyna Jasnocha i Artur Wójcik

+ Eugeniusza Buratowskiego z int. żony i dzieci z Rodzinami

+ Franciszka Maniaka z okazji Imienin z int. żony

W intencji Parafian

+ Bogdana Skorupy

Od 1 do 30.10.2018r. będą odprawiane Msze św. gregoriańskie w Szwajcarii za śp. Zofię Wójcik.