XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 14. 10. 2018

1) Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30; 11.00  oraz o godz. 14.30 Różaniec i Msza św.  Przeżywany kolejny Dzień Papieski to również dzień jedności i solidarności, czego wyraz stanowi ogólnopolska zbiórka ofiar pieniężnych na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", oraz na Fundację Abp. Jerzego Ablewicza do puszek po Mszach św. na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.

2) Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:

• poniedziałek - nauczyciele i pracownicy Szkół;
  • wtorek - kl. III;
  • środę - kl. II;
  • czwartek - kl. I;
  • piątek - kl. IV;
  • sobota - RP;
  • niedziela - wszyscy.

3) W poniedziałek, wspomnienie św. Teresy dziewicy i doktor Kościoła.

4) We wtorek, we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 16 października, obchodzimy 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

5) W środę,  wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

O godz. 17.00 Msza św., Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem różańcowym.

Po nabożeństwie na plebanii comiesięczne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

6) W czwartek, święto Św. Łukasza Ewangelisty, jest to także Dzień Służby Zdrowia.

7) W sobotę, wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana. Msza św. i Różaniec o godz. 8.00.

8) W następna niedzielę rozpocznie się 92 Światowy Tydzień Misyjny pod hasłem: „WRAZ Z MŁODYMI NIEŚMY WSZYSTKIM EWANGELIĘ”.

Msze św.: o godz. 7.30, o godz.11.00 (odpust w Przydonicy) i o 15.00.

Składka z następnej niedzieli przeznaczona jest na tzw. Misyjny Fundusz Papieski, czyli misje i misjonarzy.

W następną niedzielę w Kościele w Polsce, także w naszej Parafii liczenie wiernych na nabożeństwach i przyjmujących Komunię św.

9) W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, uświadamiamy sobie, że duszom w czyśćcu cierpiącym pomagamy: intencją Mszy św., Komunią św., zyskiwanymi odpustami, modlitwą, i tradycyjnymi wypominkami. Kartki na wypominki roczne i listopadowe można będzie zabrać od ministrantów, już dzisiaj. Tradycyjnie prosimy o uporządkowanie cmentarza i grobów swoich bliskich… W dalszym ciągu bardzo serdecznie proszę o zabieranie śmieci ze sobą do swoich domowych kontenerów - bo i tak kwota Waszych opłat nie wzrośnie. Robi tak wiele Parafii…

10) Do sprzątania kościoła na następną niedzielę  bardzo serdecznie proszę P: Zofię Wójcik i Emilię Włudyka.

11) W dalszym ciągu bardzo serdecznie prosimy o zgłaszanie się na Dzień Skupienia członków  POC, które odbędzie się 20 października 2018 r. w Parafii MB Anielskiej w Zakliczynie w sobotę o godz. 10.00 do 12.30. Porządek wywieszony jest w gablocie.

12) W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Wiesława Mrozika i Jana Sochy.

Intencje Mszy Świętych

+ Adolfa Legutko, Piotra, Bronisławy, Ireny Legutki i Zofii Sowa

+ Władysław Mrozik z int. siostry z Rodziną

+ Władysława, Stanisławy Gniadek, Joachima Sladka

+ Józefa Gucwy 16R+

+ Heleny, Józefa Bełz

+ Stefana Uchwat R+

+ Ewy Zygadło

+ Jana, Marii Gądek

III.

+ Jana Sochy 7 dz. Po. Śm.

+ Zuzanny Kwiek i zmarłych z Rodziny

+ Marii i Józefa Gniadek

+ Zofii Falkowskiej

+ Edwarda, Tadeusza Oleksyk i wszystkich w czyśćcu cierpiących

+ Władysława Budzyńskiego 10 R+

+ Bronisławy Cieśla 20 R+, Heleny, Antoniego, Franciszka Cieśli

W int. Stefana Koniuszy  z okazji 90 rocznicy urodzin

W intencji Parafian

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!