XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 28. 10. 2018

1) Dzisiaj Msze św. o godz.7.30, 11.00, 15.00 Różaniec i Msza św.

2) Jutro w poniedziałek, wtorek i środa Msza św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Różaniec, poprowadzą: w poniedziałek - kl. III Gim.; we wtorek - dzieci i młodzież z Policht;  w środę - Róże Różańcowe. Dzisiaj i w następne dni okazja do Spowiedzi św. (przed pierwszym piątkiem i na Uroczystość Wszystkich Św.) pół godziny przed nabożeństwami. W środę Spowiedź św. od godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich…

3) W czwartek, pierwszy miesiąca, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Podczas tej uroczystości wspominamy tych, którzy już cieszą się chwałą nieba, jako kanonizowanych i beatyfikowanych a także tych świętych, których Kościół nie umieścił w oficjalnym spisie świętych.

Prymaria będzie o godz.7.30, Suma o godz.11.00, zaś o godz. 14.00 Msza św. ze specjalnym kazaniem żałobnym a następnie procesja na cmentarz z wypominkami, różańcem, pięcioma stacjami i końcowym błogosławieństwem.

W ten dzień rozpoczniemy Tydzień i Miesiąc modlitw za zmarłych, w czasie którego będziemy starali się pomagać jak najwięcej zmarłym w czyśćcu cierpiącym przez zyskiwanie Odpustów, przyjmowanie Komunii św., Różaniec, modlitwy i wypominki - które można dalej składać.

Przez cały dzień Wszystkich Świętych (czyli w czwartek) na cmentarzu w czasie Mszy św. i poza, na prośbę Ks. Bp. Ordynariusza i Ks. Rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie, tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie i rozbudowę naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie (niech to będzie także nasz dar dla wybawienia w czyśćcu cierpiących). Będzie także  druga puszka na cele związane z cmentarzem: częściowy wywóz śmieci, zapłata za wodę, ubezpieczenie, itd.

4) Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku - cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w int. Ojca św., oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Wierni, którzy odwiedzą kościół w celu przyjścia z pomocą zmarłym i odmówią tam „Ojcze nasz..” i „Wierzę w Boga Ojca...,”- mogą od godz. 12.00 Wszystkich Świętych aż do północy z drugiego na trzeciego listopada, po wypełnieniu wyżej podanych warunków zyskać odpust zupełny. Odpust zupełny można zyskać (dla jednej osoby w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień. Ponieważ nie jesteśmy pewni, co do posiadania odpowiedniej dyspozycji, dlatego można więcej razy wypełnić warunki wymagane do odpustu zupełnego.

5) W piątek, pierwszy miesiąca, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze św. będą o godz. 7.00,  7.45, oraz o godz. 16.00 Różaniec z wypominkami i Msza św. pierwszopiątkowa, nabożeństwo misyjne, pierwszo-piątkowe, zmiana tajemnic Różańca Misyjnego, zmiana stacji Żywych Dróg Krzyżowych.

Składka w czasie Mszy św. na ten sam cel co zbiórka do puszek  na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych, czyli na WSD w Tarnowie.

Wyjazd kapłana do chorych na pierwszy piątek o godz. 9.00

6) W sobotę, pierwszą miesiąca - godz. 7.30 Godzinki ku NMP, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Wypominki i Różaniec, rozważanie tajemnicy różańcowej i Msza św.

7) W następną niedzielę,  pierwszą miesiąca, adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych:  Msze św. o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).

8) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę na następną niedzielę: P: Balbinę Sosfę i Agnieszkę Rzepka.

9) Bóg zapłać tym, którzy posprzątali cmentarz i którzy w ubiegły  piątek wzięli udział w procesji różańcowej.

10) Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak w imieniu własnym oraz władz samorządowych zaprasza do udziału w XX Zlocie Niepodległościowym, który odbędzie się w dniu 4 listopada 2018 roku z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. (szczegóły w gablocie i na stronie internetowej).

11) Urząd Gminy Gromnik informuje, że zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wypłacany będzie w dniach od 29 do 30.10.2018r. w kasie Urzędu w godzinach od 9.00 do 15.00.

Intencje Mszy Świętych

+ Edwarda Cieśli 19 R+

+ Jana Sochy z int. córki Ireny z mężem

O zdrowie, bł. Boże i ulg w cierpieniu dla Krystyny i Bernarda