XXXII Niedziela Zwykła - 11. 11. 2018 r.

1) Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Po Mszach św. zbiórka do puszek na „Prześladowany, poszkodowany Kościół - tym razem na Pakistan”.

Kraj ten jest doświadczany głębokimi podziałami etnicznymi i religijnymi. „Na 200 mln mieszkańców Pakistanu tylko 1,3 mln to katolicy, co stanowi 0,65% miejscowej ludności. Ponad 96 % mieszkańców to muzułmanie”.

Jak podaje Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie", w ponad 50 krajach chrześcijanie są prześladowani i żyją w śmiertelnym zagrożeniu. W 70 krajach na świecie wiara jest ograniczana, a chrześcijanie dyskryminowani i przekonywani do odrzucenia Chrystusa. Co roku na ca­łym świecie za wiarę w Chrystusa umiera ponad 150 000 Jego wyznawców. Ktoś obliczył, że średnio co trzy minuty z powodu wyznawanej wiary ginie jakiś chrześcijanin. Dziś niedziela pamięci o Kościele prześladowanym. Tylko w zeszłym roku zginęło za Chrystusa 7 tys. chrześcijan, a zniszczono 2,4 tys. kościo­łów i klasztorów.

2) Codziennie po Mszy św. wypominki i dziesiątek Różańca.

3) W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać i wspominać:

a) W poniedziałek, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

b) We wtorek, wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

c) W środę o godz. 16.00 krótka Nowenna do MBNP połączona z Różańcem z wypominkami i Msza św.

d) W sobotę, wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. O godz. 7.30 Msza św., wypominki i dziesiątek różańca.

4). W przyszłą niedzielę wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, Patronki Ruchu Czystych Serc.

Msze Św. o godz.7.00, 9.00 11.00. W następną niedzielę  Światowy Dzień Ubogich, odbędzie się tradycyjna akcja - „Chlebki Miłosierdzia” - które będą rozprowadzać członkowie Caritasu Parafialnego.

5) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę, P: Krystynę Klimek i Katarzynę Legutko.

6) Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj modlili się w naszym kościele w ramach 10 godzin Różańca św. w int. naszej Ojczyzny aby uczcić 100 lecie Jej Niepodległości.

Zaproszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzozowej serdecznie zaprasza wszystkich do włączenia się w świętowanie  obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W poniedziałek, czyli jutro 12.11.2018r. godz.. 17.00 odbędzie się w naszej Szkole wieczornica patriotyczna. W programie przewidziano: obejrzenie przedstawienia pt. „Pisk białego orła”; wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i słodki poczęstunek.

Intencje Mszy Świętych

O szczęśliwe rozwiązanie dla Karoliny

+ Wiesława Mrozika od żony Barbary i syna Michała

+ Stanisławę, Stanisława Hołdy