XXXIII Niedziela Zwykła - 18.11.2018

1) Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Dzisiaj, w Światowy Dzień Ubogich, odbywa się tradycyjna akcja - „Chlebki Miłosierdzia” - (w cenie 5 zł.) które będą rozprowadzać członkowie Caritasu Parafialnego.

2) Codziennie po Mszy św. wypominki i dziesiątek Różańca.

3) We wtorek, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana - Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.

4) W środę we wspomnienie Ofiarowania NMP, o godz. 16.00 Nowenna do MBNP, różaniec z wypominkami, oraz Msza św.

5) W czwartek, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

6) W sobotę, wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, męczenników. Msza św. o godz. 7.30 wypominki i dziesiątek różańca.

7) Wyjazd dzieci i młodzieży do Bochni w sobotę o godz. 8.15 z parkingu przy kościele.

Potwierdzeniem wpisania na listę wyjeżdżających jest oddanie zgody podpisanej przez rodzica. Osoby, które pobrały zgody mogą je składać do wtorku do wieczora, w przeciwnym razie nie będą wpisanie na wyjazd, a ich miejsce zajmie inna osoba.

7) W przyszłą niedzielę Uroczystość CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA obchodzona jako patronalne Święto Akcji Katolickiej w całej Polsce a w naszej Diecezji także jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza - ministrantów i lektorów. Będzie to zarazem 16 Niedziela Synodalna.

Po  Komunii św. odmówiony będzie Akt poświęcenia Chrystusowi - Królowi.

W następną niedzielę ostatnią miesiąca listopada będzie tzw. Składka inwestycyjna.

Z tego powodu,  że 2.12. 2018r., czyli już za 2 tygodnie   nasza Parafia będzie obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja Biskupa naszego Patrona dlatego już w następną niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych. Msze Święte o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast) 9.00 i 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).

8) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę, P: Karolinę Gzyl i Łucję Wróbel.

9) Kolejny raz serdecznie proszę o nie wrzucanie do kontenera chryzantem, można je złożyć bez doniczek w wyznaczonym miejscu na parkingu.

Intencje Mszy Świętych

+ Marii i Heleny Gucwa