XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 25. 11. 2018

1) Dzisiaj Msze Św. o godz.7.00, 9.00, 11.00

2) Codziennie po Mszy św. wypominki i dziesiątek Różańca.

3) W środę o  godz. 16.00 Nowenna do MBNP, Różaniec z wypominkami, i Msza św.

W ten dzień przypada 9 rocznica święceń biskupich naszego Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W środę po nabożeństwie spotkanie PARAFIALNEGO ODDZIAŁU AKCJI KATOLICKIEJ.

4) W piątek, o godz. 16.00 Msza św.  Okazja do Spowiedzi św. przed Odpustem od godz. 15.00.

5) W sobotę, pierwszą  miesiąca, o godz. 7.00 Godzinki o NMP, wystawienie Najświętszego Sakramentu z cząstką Różańca św., rozważanie różańcowe i  Msza św.

6) W przyszłą niedzielę rozpoczyna się już Adwent, czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Okazją ku temu będą Roraty, Spowiedź Adwentowa.

Pierwszą niedzielą Adwentu - czyli już w następną - rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny (kościelny)  pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha".

Przypominamy, że programowi duszpasterskiemu dla Kościoła w Polsce na lata 2017-2019 towarzyszą słowa: "Duch, który umacnia miłość", a pierwszy rok przebiegł pod hasłem "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

Także w następną niedzielę I Adwentu nasza Parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja Biskupa, w czasie której kazania wygłosi i Sumę odpustową odprawi O. Mgr Bonawentura z Zakliczyna.

Msze Święte: o godz. 7.00, 9.00  i Suma Odpustowa o godz. 11.00.

7) W okresie Adwentu a także Wielkiego Postu nie dekoruje się kościoła kwiatami, dlatego te ofiary proszę składać P. Ludmile. Bardzo proszę znowu w tej sprawie o elementarną uczciwość względem całej Parafii - także tych, którzy przez ostatnie tygodnie nie musieli kupować kwiatów, dzięki ofiarności  Państwa Klimczaków, którzy ofiarowali piękne kwiaty. Niech Dobry Bóg wynagrodzi obfitymi łaskami.

8) Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkom Róży P. Mariana Sochy za ofiarę 200 zł. na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.

9) Do sprzątania kościoła na niedzielę proszę bardzo serdecznie, P: Martę Potępa, Marię Drużkowską, i Dorotę Potępa.

Intencje Mszy Świętych

+ Władysława Mrozika z int. Jerzego

+ Jana Sochy z int. Antoniego i Barbary Szczepanik z Rodziną

+ Wiesława Mrozika z int. córki Gabryjeli z narzeczonym