IV NIEDZIELA ADWENTU - 23. 12. 2018

1) W dzisiejszą niedzielę,  IV Adwentu, Msze św.: o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

2) Jutro, Dzień Wigilii. Msza św. poranna o godz. 7.30.

Zachęcamy jeszcze do godnego przeżycia tego dnia uwzględniając: piękne zwyczaje, jak łamanie się opłatkiem i składanie sobie nawzajem życzeń, wspólna modlitwa, odczytanie perykopy ewangelicznej o Narodzeniu Pana Jezusa, śpiew wspólny kolęd. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby nikt w ten jedyny wieczór w roku nikt nie czuł się osamotniony i odepchnięty. Dlatego zaprośmy na wigilijną wieczerzę wszystkich samotnych krewnych czy sąsiadów. A przede wszystkim by nie był samotny Nowonarodzony Jezus, by mógł znaleźć miejsce w sercu.

3) „Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił”. Dyrektor, Nauczyciele, Rodzice oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozowej mają zaszczyt zaprosić Państwa na przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Betlejem Polskie”, które odbędzie się w wigilijny wieczór (24.12) o godz. 20:30 w Domu Ludowym w Brzozowej. Serdecznie zapraszamy!

Próba jasełek dla dzieci odbędzie się dziś (niedziela) o godzinie 16.00.

Po zakończonych jasełkach o godz. 22.00 w kościele rozpocznie się Uroczysta Msza św. zwaną Pasterką - na którą zapraszamy wszystkich Parafian…

Składka z Pasterki przeznaczona będzie - tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia.

4) W wtorek, w I dzień Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 7.00,  9.00  i  11.00.

5) W środę, II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Św. Szczepana - pierwszego męczennika. Msze św. w naszej świątyni będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Składka z tego święta przeznaczona jest tradycyjnie na KUL i UPJPII (Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie).

Po Sumie poświęcenie owsa.

Po Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych - 2018 - kiedy to po raz 26 odbędzie się ta akcja w naszej diecezji tarnowskiej pod hasłem: „Głosimy Dobrą Nowinę" .

Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać dzieciom, młodzieży, rodzicom organizatorom i wszystkim domom przyjmującym i składającym tradycyjne ofiary na dzieci krajów misyjnych.

6) W czwartek, święto św. Jan Ewangelisty i Ewangelisty, o godz. 7.30 Msza św.

7) W piątek, święto świętych Młodzianków, Męczenników. Msza św. o godz. 7.30.

8) W sobotę Msza św. o godz. 7.30.

9) W następną niedzielę w Święto Świętej Rodziny, Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Jest to zarazem 17 Niedziela Synodalna i z racji ostatniej niedzieli miesiąca tzw. Składka inwestycyjna.

10) Do sprzątania kościoła na święta i na niedzielę, bardzo serdecznie proszę: P. Ewę Gądek, Marię Gniadek, Dagmarę Ciesielczyk, Marię Wójcik i Danutę Mrozik.

Intencje Mszy Świętych

W int. Władysława z okazji 80 rocznicy urodzin

+ Wiesława Mrozika z int córki Gabrieli z narzeczonym

PASTERKA