I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - Uroczystość Najświętszej Rodziny – 30.12. 2018

1) Dzisiaj Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Bóg zapłać wszystkim za akcje „Kolędników Misyjnych

2) Jutro, w poniedziałek, ostatni dzień roku kalendarzowego 2018. Uroczysta Msza św. dziękczynna na zakończenie „starego roku”, będzie o godz. 14.30.

3) We wtorek, rozpoczęcie Nowego Roku Kalendarzowego - 2019.

Jest to zarazem, Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój - święto obowiązkowe.

Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na cele diecezjalne (podobnie jak także wszystkie składki z pierwszej niedzieli każdego miesiąca).

4) W środę, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

O godz. 7.00 Nowenna do MBNP i Msza św.

O godz. 6.30 Różaniec za Rodziny prowadzony przez POAK.

W najbliższą środę, 2 stycznia, o godz. 17.00 odbędzie się zebranie dotyczące organizacji dekanalnego opłatka dla członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej, który odbędzie się w dniu 6 stycznia w święto Trzech Króli o godz. 15.00. Na zebranie zapraszamy do Domu Ludowego. Obecność wszystkich członków POAK obowiązkowa. Przypominamy również i zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji małżeństw przeżywających kryzysy w pierwszą środę miesiąca. Zarząd Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

5) W czwartek, pierwszy miesiąca, modlimy się za powołanych i o nowe powołania w Kościele.

6) W piątek, pierwszy miesiąca stycznia,  o godz. 7.00 Msza św., nabożeństwo pierwszo-piątkowe, misyjne, połączone ze zmianą różańca misyjnego dzieci i młodzieży należących do PDMD, zmiana żywych dróg krzyżowych, zbiórka ofiar na misje.

Wyjazd Kapłana do Chorych od 8.30.

7) W sobotę, pierwszą miesiąca stycznia, o godz. 7.00 Godzinki ku czci NMP, Różaniec św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, rozważanie różańcowe i Msza św.

8) W następna niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli.

To także Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego, w którym modlimy się szczególnie za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy i misjonarki pochodzących z naszej diecezji. Ten dzień to także Misyjny Dzień Dzieci, czyli Patronalne święto PDMD.

Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na cele misyjne związane z potrzebami diecezjalnymi i ogólnopolskimi.

Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, i 11.00.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzozowej, pozostali organizatorzy oraz Ksiądz Proboszcz zapraszają wszystkich parafian oraz gości na uroczysty przemarsz Orszaku Trzech Króli. Królowie wyruszą o godzinie 9.45 z dolnej Brzozowej (koło Państwa Mędrków), z Policht i z Brzozowej górnej (z Wyszczekańca). Spotkają się na skrzyżowaniu drogi głównej z drogą na Polichty. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego, około 10.30, uczestnicy pochodu, śpiewając kolędy przy akompaniamencie kapeli, przejdą do kościoła w towarzystwie barwnie przebranych dzieci i dorosłych, bryczek i jeźdźców konnych. Królowie wraz z orszakiem dotrą do kościoła, gdzie, powitani przez Księdza Proboszcza, oddadzą hołd Dzieciątku Jezus, a potem rozpocznie się uroczysta suma.  Przemarsz będzie zabezpieczany przez policję i Ochotniczą Straż Pożarną w Brzozowej. Prosi się rodziców o zapewnienie bezpieczeństwa swoim dzieciom.

Po wszystkich Mszach św. poświęcenie złota kadzidła, mirry i kredy.

Będzie jeszcze uroczysta Msza św. o godz. 15.00 dla członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej naszego Dekanatu Zakliczyńskiego. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.

Mszę św. odprawi i homilię wygłosi Ks. Dr Jan Bartoszek - Asystent AK w Diecezji.

9) Do sprzątania kościoła na niedzielę, proszę bardzo serdecznie P. Beatę Korzeniowską i Bogumiłę Kruczek.

Intencje Mszy Świętych

I.

W int. Alicji i Daniela z okazji 4 rocznicy ślubu i ich dzieci Nikodema i Konrada z int. Rodziców

+ Wiesława Mrozika z int. Izabeli Korzeniowskiej z Rodziną