ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (I NIEDZIELA ZWYKŁA) 13. 01. 2019

1) W dzisiejszą niedzielę, Msze św. będą w następującym porządku: 7.00, 9.00 i 11.00.

Chociaż, kończy się dzisiaj Okres Narodzenia Pańskiego, i rozpoczyna Okres zwykły w ciągu roku, to jednak w liturgii, kolędy śpiewamy do dnia 2 lutego.

2) W środę o godz.16.00 Nowenna do MBNP i Msza św.

3) W sobotę, Msza św. o godz. 7.30.

4) W następną niedzielę w całym świecie chrześcijańskim rozpoczyna się Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00  i 11.00.

W następną niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie tradycyjna, doroczna składka  przeznaczona  na ubezpieczenie kościoła, wszelkich zabudowań plebańskich (w Securitas i PZU) także OC parkingu, cmentarza itd.

5) W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie - my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Jako Proboszcz, zachęcam szczególnie do przekazywania tego podatku naszym drogim chorym Parafianom (P. Janowi i Mirkowi) na rehabilitację, a także na Fundację Nasza Przyszłość. Numery KRS znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej…

6) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę P: Jadwigę Mól i Józefę Martyna.

7) Podziękowanie: Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowej serdecznie dziękuje za życzliwe, jak zwykle, przyjęcie druhów strażaków z kalendarzami i wsparcie finansowe jednostki. Dzięki tej pomocy możliwe jest doposażenie jednostki i umundurowanie starszych i młodszych strażaków. W rozpoczętym już nowym roku życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Eugeniusza Knapika. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu.

Za śp. Eugeniusza będą jeszcze odprawione Msze św.;

- Z int. żony;

- Od córki Krystyny z mężem;

- Od wnuka Roberta;

- Od wnuka Wojciecha;

- w 7 dzień po pogrzebie

- w 30 dzień po pogrzebie.

Intencje Mszy Świętych

+ Władysława Sowy 9 R+