I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10.03.2019

1) W dzisiejszą niedzielę, I Wielkiego Postu, Msze św. będą: 7.30; 11.00;15.00 Gorzkie Żale i Msza św.

2) We wtorek o godz. 14.00 wprowadzeniem i Różańcem św. rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. Władysława Jakubiec, zaś o godz. 14.30. Msza św.

3) W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP, następnie Msza św.

Po Mszy św. spotkanie wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebani.

4) W piątek, o godz.16.00 Droga Krzyżowa i Msza św.

5) W następną niedzielę, Msze Św.o godz. 7.30; 11.00  i 15.00 Gorzkie Żale,

Po Mszach św. (tradycyjnie II Niedzielę Wielkiego Postu) zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom - Ad Gentes.

6) Caritas Diecezji Tarnowskiej, przystępuje do kolejnej  akcji pomocy potrzebującym pod hasłem: „Wielkanocne Dzieło Caritas 2019".

Pierwszą formą tego dzieła jest akcja prowadzona przez dzieci „Jałmużna Wielkopostna”, której towarzyszy skarbonka wielkopostna, znajdująca się przy szkolnym sklepiku.

Drugą formą jest zbiórka ofiar wielkanocnych związana z tradycyjnym „barankiem i (paschalikiem wielkanocnym)” - w cenie 5 zł. Bardzo serdecznie prosimy, aby tymi dziełami zajęła się Caritas Parafialna.

Kolejną formą organizowaną tylko na terenie naszej Parafii jest puszka od dzisiaj wystawiona przez cały Wielki Post w naszym kościele na chorych w naszej Parafii przy ołtarzu (szczególnie dla P. Jana Gucwy i Mirosława Łabuza).

7) Do sprzątania kościoła serdecznie proszę P: Halinę Magierę i Annę Migoń.

8) Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie złożone w ubiegłą niedzielę.

9) Bóg zapłać członkiniom Róży P. Bogumiły Socha za ofiarę na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.

10) Informujemy, że 8 marca 2019 r w parafii Św. Idziego w Zakliczynie rozpoczął się Kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać w środy i piątki po Mszy św. o godz. 17.00, czyli około godz. 17.30 w kościele parafialnym. Wszystkich chętnych serdecznie jeszcze zapraszamy.

11) Misje Parafialne w naszej Parafii będą od 23 do 29.03.2019r. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej. W związku ze zbliżającą się wizytacją ks. Biskupa musimy zrobić porządki wokół kościoła i zabudowań plebańskich. Zachęcamy wszystkich z grabiami, motykami, siekierami. Potrzebni mężczyźni i ciągnik.

Intencje Mszy Świętych

od 11.03 do 17.03