II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28. 04. 2019

1) Dzisiaj,: Msze Św. o godz. 7.00; 9.00 11.00.

Po Mszach św. jak było zapowiadane, tradycyjna zbiórka do puszek przeprowadzona przez członków Parafialnego Oddziału Caritas na rzecz potrzeb Caritas diecezjalnego.

2) Jutro w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktor Kościoła - Patronki Europy.

3) We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, Bp. i męcz. - głównego Patrona Polski, przeniesiona z 23.04.  Jest to Święto Patronalne Akcji Katolickiej.

Msza św. o godz. 7.00.

Zaś o godz. 17.00 spotkanie klasy III z Brzozowej i Policht z Rodzicami (próbna spowiedź).

4) W środę rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony czci NMP.

O godz.17.00 - Msza św. i nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do MBNP.

Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca.

5) W czwartek, pierwszy miesiąca we wspomnienie św. Atanazego, bp. i dok. Kościoła. Modlimy się za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania.

6) W piątek, pierwszy miesiąca - Uroczystość NMP Królowej Polski - głównej Patronki Polski.

To także Dzień Modlitw za Emigrację i Rocznica Konstytucji 3 maja (1791).

Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed nabożeństwami.

Z racji Uroczystości nie będzie wyjazdu do chorych i nie obowiązuje post.

7) W sobotę, pierwszą miesiąca, we wspomnienie św. Floriana, męczennika.

Modlimy się za wszystkich żyjących i zmarłych strażaków OSP w Brzozowej.

O godz. 7.00 Godzinki ku czci NMP, rozważanie różańcowe,  Msza św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu odmówienie cząstki Różańca  św. i nabożeństwo majowe.

8) W najbliższą sobotę, odbędą się uroczystości związane ze Świętem Caritas w Parafii Cieżkowice w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego.

Uroczystości, która rozpocznie się o  godz. 10:00 przewodniczył będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

Dojazd we własnym zakresie, bo to jest blisko.

9) W następną niedzielę,  przeżywać będziemy w Kościele Polskim po raz 11 - ty: Ogólnopolską Niedzielę Biblijną pod hasłem: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego”- rozpoczynającą - XI Tydzień Biblijny, a także Trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma św.; będzie to zarazem pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna, stanowa ze zmianą tajemnic różańcowych: Msze św.: 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast);  9.00, 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).

10) Do sprzątania kościoła na Uroczystość NMP Królowej Polski i na niedzielę bardzo serdecznie proszę, P:Zofię Włudyka, Leokadię Białożyt i Iwonę Wyka.

11) Urząd Gminy Gromnik informuje, że w dniu 29.04.2019 r. (tj. poniedziałek), w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku,     o godz. 17.00, odbędzie się szkolenie nt. Programu „Czyste Powietrze". Program dotyczy min.: wymiany kotłów co., termomodernizacji budynków, montażu kolektorów słonecznych i foto-woltaiki. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców na spotkanie z przedstawicielem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

12) Dnia 13 MAJA (PONIEDZIAŁEK) od godz. 12:00 w OŚRODKU ZDROWIA w miejscowości BRZOZOWA, odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

Intencje Mszy Świętych

I.

O zdrowie, bł. Boże, opiekę NMP dla żyjących członkiń Róży P. Jadwigi Ozga i o niebo dla zmarłych

+ Jana Sochy z int. wnuczki Pauliny