XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.08.2018

1) W dzisiejszą niedzielę: Msze św. będą: o godz. 7.00,  o godz. 9.00  i o godz. 11.00 (a potem jeszcze Odpust w Przydonicy).

2) Jutro, w  poniedziałek, Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. o godz. 7.30.

3) We wtorek, wspomnienie św. Moniki.

4) W środę, we wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, o godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.

5) W czwartek, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

6) W piątek, 30.08. w naszej Parafii, o czym wie Ks. Bp. i cała Diecezja (bo napisane jest to w kalendarzu liturgicznym) przypada coroczna, całodzienna, prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu jako wotum dziękczynne i jedno z postanowień po Peregrynacji NMP w kopii cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej.

W ten dzień wszyscy Parafianie Brzozowej modlą się w intencjach całej Diecezji Tarnowskiej, czyli w intencjach Księdza Biskupa Ordynariusza, Biskupów Pomocniczych całego duchowieństwa, naszej Parafii (o nowe powołania kapłańskie i zakonne),  w intencjach Rodzin i osobistych. Stajemy także u progu nowego roku szkolnego i katechetycznego, dlatego Chrystusowi Eucharystycznemu polecajmy trud wszystkich rodziców, nauczycieli, kapłanw, katechetów i wychowawców podejmujących kolejny raz wielkie dzieło kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież niech dziękują za szczęśliwie przeżyte wakacje i proszą o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

W ten dzień o godz. 9.00 Uroczysta Msza św. rozpoczynająca adorację. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie  prywatnej adoracji, która zostanie zakończona Mszą św. o godz. 17.00. Będzie to także okazja do spowiedzi od godz. 15.30 dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Brzozowej, Polichtach, średnich i zawodowych, a także wszystkich chętnych przed rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego a także i przed pierwszym piątkiem miesiąca września. Porządek adoracji jest wywieszony w gablocie.

8) W sobotę Msza św. o godz. 7.30.

9) W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych.

Msze św. będą, o godz. 7.00 (po niej nauka stanowa dla matek i niewiast), o godz. 9.00 i o godz. 11.00 (po niej Odpust w Zakliczynie). (po niej nauka stanowa dla ojców i mężczyzn).

10) Do sprzątania kościoła na niedzielę, bardzo serdecznie proszę, P. Paulinę i Justynę Kuczaj.

11) Chory Szczepan Martyka, Jego Rodzina i Przyjaciele składają serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność w niedzielę 11.08., która wyraziła się w kwocie: 3210,32 zł.

12) Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja anty-dyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.

Intencje Mszy Świętych

26.08 – 1.09.2019

+ Wiesław Szostek 5 R+

+ Grażyny Wojtanowicz, Heleny i Czesława Potępy

+ Eugeniusza  Knapika z int. wnuka Sławomira z żoną i córką

+ Władysławy 42 R+ i Kazimierza Kot

+ Eugeniusza  Knapika z int. wnuka Jacka z Rodziną

W int. Marii i Józefa z okazji 45 rocznicy ślubu

II.

W int. Lucyny z okazji urodzin

+ Eugeniusza  Knapika z int. bratowej Barbary i córki Marii z mężem

+ Eugeniusza  Knapika z int. Józefa Gądka z Rodzeństwem

+ Marcina Galusa 3 R+

+ Władysława Potępę

+ Eugeniusza Knapika z int. wnuka Rafała z żoną i dziećmi

+ Bronisława Skałonia z okazji Imienin z int. syna Mariusza z Rodziną

+ Wojciecha, Karoliny, Andrzeja Sowy, Franciszka i Marii Laska

+ Eugeniusza Knapika  z int. wnuczki Doroty z mężem i synem

W int. Marka i Grażyny z okazji 30 rocznicy ślubu z int. dzieci z Rodzinami

I.

W int. Izabeli i Jej Rodziców z okazji chrztu św.

W int. PARAFIAN z int. Marka i Zofii Słowińskich za dar serca

Dziękczynno - błagalna dla pewnej Rodziny z Policht

+ Bronisława Skałonia z okazji Imienin

Trwają Msze św. gregoriańskie za + Władysława Potępę z Podlesia.

Porządek Adoracji w piątek - 30. 08. 2019r.:

Przez cały czas Adoracji swoją służbę przed Najświętszym Sakramentem pełnią lektorzy i ministranci - co pół godziny - dwóch. (Porządek służenia wywieszony będzie w zakrystii).

O godz. 9.00 - Uroczysta Msza św. rozpoczynająca adorację.

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie prywatnej adoracji:

- od godz.  9.30 do godz. 10.30 - od P. od P. Władysława Potępy do P. Szczepanków  (Podlesie)

- od godz.10.30 do godz. 11.30  od P. Dukałów-Kwaśnik  do P. Bolesława Buratowskiego

- od godz.11.30 do godz. 12.30 od P. Bogumiły Florek do P. Heleny Skóra

- od godz.12.30 do godz. 13.30  od P. Grzegorza Dzięciołowskiego do P. Stanisława

Szczepanika

- od godz.13.30 do godz. 14.30 -   od P. Tadeusza Wróbla do P. Mariusza Gniadka

- od godz.14.30 do godz. 15.30 -  mieszkańcy Policht

- od godz.15.30 do godz. 17.00 - wszystkie dzieci i młodzież (spowiedź), oraz wszyscy chętni…

17.00 Msza św. na zakończenie adoracji

Drodzy Parafianie! Zróbmy wszystko abyśmy w ten dzień nawiedzili Chrystusa Eucharystycznego, który wobec każdego z nas chce okazać Swoje Nieskończone Miłosierdzie. Jeszcze raz bardzo serdecznie proszę rodziców, o to aby zadbali, by każde dziecko, i to ze szkół Podstawowych, Średnich, dojeżdżających i mieszkających w internatach - w łasce uświęcającej rozpoczęło rok szkolny i katechetyczny.