XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019

1) Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30; 11.00 oraz 15.00 Różaniec i Msza św.

Przeżywany kolejny Dzień Papieski to również dzień jedności i solidarności, czego wyraz stanowi ogólnopolska zbiórka ofiar pieniężnych na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", oraz na Fundację Abp. Jerzego Ablewicza do puszek po Mszach św. na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży. W minionym roku szkolnym ze stypendiów Fundacji skorzystało ponad 2 tys. uczniów. Niech nasza nawet najskromniejsza ofiara, często z własnego niedostatku, przyczyni się do powstania „żywego pomnika” pontyfikatu św. Jana Pawła II, któremu los młodych Polaków był zawsze szczególnie drogi.

2) Różaniec w tym tygodniu poprowadzą:

poniedziałek - nauczyciele i pracownicy Szkół;

wtorek - Róża Pani Teresy Myszor;

środa - kl. IV;

czwartek - kl. III;

piątek - kl. I i II;

sobota - Róża Pani Haliny Potępy;

niedziela - ministranci.

3) W poniedziałek, Dzień Nauczyciela.

Wszystkich zaangażowanym w naukę i wychowanie składamy życzenia i zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową do kościoła na godz. 17.00.

4) We wtorek, wspomnienie św. Teresy dziewicy i doktor Kościoła.

W ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego goszcząc naszego Rodaka Ks. Piotra zapraszamy wszystkich na Msze św. i Różaniec z okolicznościowym kazaniem misyjnym.

5) W środę, we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 16 października, obchodzimy 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

O godz. 17.00 Msza św., a po niej Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem różańcowym.

6) W czwartek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

7) W piątek, święto Św. Łukasza Ewangelisty, jest to także Dzień Służby Zdrowia.

8) W sobotę, Msza św. i Różaniec o godz. 7.30.

9) W następna niedzielę rozpocznie się 93 Światowy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”.

Msze św.: o godz. 7.30, 11.00 i o 15.00 Różaniec i Msza św.

Składka z następnej niedzieli przeznaczona jest na tzw. Misyjny Fundusz Papieski, czyli misje i misjonarzy. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

W następną niedzielę w Kościele w Polsce, także w naszej Parafii liczenie wiernych na nabożeństwach i przyjmujących Komunię św.

10) W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, uświadamiamy sobie, że duszom w czyśćcu cierpiącym pomagamy: intencją Mszy św., Komunią św., zyskiwanymi odpustami, modlitwą, i tradycyjnymi wypominkami.

Kartki na wypominki roczne i listopadowe można będzie zabrać od ministrantów, już dzisiaj.

Tradycyjnie prosimy o uporządkowanie cmentarza i grobów swoich bliskich… W dalszym ciągu bardzo serdecznie proszę o zabieranie śmieci ze sobą do swoich domowych kontenerów - bo i tak kwota Waszych opłat nie wzrośnie. Robi tak wiele Parafii…

11) Do sprzątania kościoła na następną niedzielę bardzo serdecznie proszę P: Iwonę Rudnicką i Bożenę Szywała.

12) Prosimy o zgłaszanie się na Dzień Skupienia członków POC, które odbędzie się 26 października 2019 r. o godz. 10:00 w Siemiechowie.

13) Urząd Gminy w Gromniku informuje, że wyborcy biorący udział w dzisiejszym głosowaniu w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 13 października 2019 r., czyli dzisiaj, zobowiązani są okazać Obwodowej Komisji Wyborczej dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem stwierdzający tożsamość - prawo jazdy, legitymacja ubezpieczeniowa. Głosowanie odbywa się od godz. 7. 00 - do 21.00.

Intencje Mszy Świętych

14.10 – 20.10.2019