I NIEDZIELA ADWENTU - 01.12.2019

1) Msze św. dzisiaj o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 11.00 Uroczysta Suma.

Kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi i Sumie Odpustowej będzie przewodniczył, Ks. Prałat dr Piotr Drewniak - Diecezjalny Konserwator Zabytków, Wykładowca w WSD w Tarnowie.

Zmiana tajemnic różańcowych będzie w następną niedzielę.

Już dzisiaj tradycyjnymi świecami „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (w cenie 5 zł. za małą i 15 zł. za dużą); zajmie się Parafialny Caritas  - o co serdecznie prosimy członków aby je rozprowadzać po Mszach św.

2) Codziennie Msza św. roratnia o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich na roraty, dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami. Dla dzieci i młodzieży po Roratach będą pamiątki w formie witrażu przedstawiającego „Różne oblicza naszej mamy - Maryi”

3) W środę, o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Również w najbliższą środę, po Nowennie, do naszego kościoła zawita św. Mikołaj, który przyjdzie do ministrantów i lektorów.

4) W czwartek, pierwszy miesiąca, modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele.

5) W piątek, pierwszy miesiąca, przeżywać będziemy liturgiczną Uroczystość św. Mikołaja Biskupa.

Od godz. 15.00 okazja do spowiedzi św. Msze św. będą o godz. 7.00 i 16.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszo-piątkowym, misyjnym, ze zmianą tajemnic różańcowych dzieci i młodzieży należących do PDMD, zmianą stacji żywych dróg krzyżowych, oraz składka ofiar na misje.

Będzie to zarazem comiesięczne obowiązkowe nabożeństwo przygotowujące kandydatów z klasy VIII z Rodzicami.

Wyjazd kapłana do chorych w  piątek o godz. 8.30.

6) W sobotę, pierwszą miesiąca, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 7.00 Godzinki o NMP, różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, rozważanie różańcowe i Msza św.

7) W następną niedzielę, przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze św. o godz. 7.00 (zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast),  9.00 i 11.00 (zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).

Tradycyjnie w II Adwentu przypada już po raz 20: „Dzień modlitw za Kościół katolicki na Wschodzie.

Po Mszach św. ogólnopolska zbiórka do puszek na ten cel.

W następną niedzielę, po Mszach Świętych, uczniowie ze szkolnego Koła PCK wraz z rodzicami będą sprzedawać ozdoby choinkowe oraz stroiki bożonarodzeniowe. Zebrane środki zostaną przekazane na cele charytatywne: dla potrzebujących parafian oraz dzieci z Afryki.

8) Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną

W ostatnim okresie zakupiono i zamontowano 5 dużych nowych okien. Składamy wielkie Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w ich montażu oraz koniecznych pracach porządkowych.

9) Do sprzątania kościoła na niedzielę, bardzo serdecznie proszę, P: Maria Sówka i Jadwiga Wójcik.

10) Trwają zapisy do grup kolędników misyjnych. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Prosimy rodziców o pomoc w realizacji tej akcji. Szczegóły u ks. Sebastiana.

11) W najbliższych dniach z opłatkami świątecznymi uda się do waszych domów Pan Organista. Bardzo serdecznie proszę o życzliwe przyjęcie Go, a ofiary złożone przy tej okazji niech będą wyrazem wdzięczności za Jego pracę dla naszej Parafii.

Intencje Mszy Świętych

2-8.12.2019

+ Jana Kowala

+ Jana, Marii, Kazimierza, Zofii i Antoniego Cieśla