II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 05.01.2020

1) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, stycznia, adoracyjna, stanowa ze zmianą tajemnic różańcowych.

Msze św. będą: 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), 9.00 i 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).

2) Jutro, w poniedziałek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli - święto obowiązkowe.

To także Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego, w którym modlimy się szczególnie za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy i misjonarki pochodzących z naszej diecezji. Ten dzień to także Misyjny Dzień Dzieci, czyli Patronalne święto PDMD.

SkÅ‚adka z Trzech Króli przeznaczona jest na cele misyjne zwiÄ…zane z potrzebami diecezjalnymi i ogólnopolskimi.

Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, i 11.00.

Po wszystkich Mszach św. poświęcenie złota kadzidła, mirry i kredy.

Dyrektor SzkoÅ‚y oraz KapÅ‚ani serdecznie zapraszajÄ… wszystkich parafian i goÅ›ci do udziaÅ‚u w corocznym przemarszu Orszaku Trzech Króli. Król z FaÅ›ciszowej wyruszy spod kapliczki koÅ‚o pana WiesÅ‚awa Wójcika o godzinie 930. Wraz ze swoim orszakiem uda siÄ™ w Podlesie, potem koÅ‚o pana Kujawskiego dotrze na miejsce zbiórki na krzyżówkÄ™ z drogÄ… w Polichty skÄ…d wszyscy wyruszÄ… o godzinie 1030 do koÅ›cioÅ‚a. Król reprezentujÄ…cy Polichty rozpoczyna swojÄ… drogÄ™ przed Domem Ludowym o godzinie 940. Wymarsz z Górnej Brzozowej nastÄ…pi z WyszczekaÅ„ca też o 940. Pocztom królewskim towarzyszyć bÄ™dÄ… muzykanci, Å›piewacy, konni jadÄ…cy wierzchem, bryczki. ZachÄ™camy wszystkich do udziaÅ‚u i stworzenia barwnego korowodu. Szczególnie prosimy KoÅ‚a GospodyÅ„ w Polichtach i Brzozowej do wystÄ…pienia w swoich strojach, dzieci do przebrania siÄ™  w kostiumy, które używaÅ‚y podczas kolÄ™dy misyjnej, zaÅ› czÅ‚onków najmÅ‚odszej drużyny pożarniczej do zaprezentowania siÄ™ w swoich mundurach. Wszystkich posiadajÄ…cych stroje ludowe, jaseÅ‚kowe również zapraszamy do ich zaÅ‚ożenia na  uroczystość, by licznie i kolorowo zamanifestować radość z Objawienia PaÅ„skiego. Orszak zabezpieczać bÄ™dzie Ochotnicza Straż Pożarna z Brzozowej i policja. Dzieci szkolne zostanÄ… objÄ™te opiekÄ… wychowawców. Prosimy dorosÅ‚ych o szczególna opiekÄ™ nad maÅ‚ymi dziećmi. RelacjÄ™ z wydarzenia przeprowadzi telewizja internetowa Pogórze24. ZdjÄ™cia  wykona pan Zbigniew Gotfryd.

3) W środę Msza św. i Nowenna do MBNP o godz. 16.00.

4) W sobotę Msza św. o godz. 7.30.

5) W następną niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. będą o godz. 7.00, o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00.

6) Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie prosimy, P. Beatę Nieć i Małgorzatę Wójcik.

7) Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną oraz ofiary dla dzieci z krajów misyjnych w czasie Kolędy Misyjnej.

Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać, a szczególnie kolędnikom i domom, które ich przyjęły.

Intencje Mszy Świętych

6.01 – 12 01.2020

+ Marii 21 R+ i Józefa 51 R+ Cieśla z int. syna z Rodziną

W int. Anny i Ryszarda Bartosik z okazji 30 rocznicy ślubu z int. dzieci

W int. Anny i Ryszarda Bartosik z okazji 30 rocznicy ślubu

W int. Parafian

+ Leszka 1 R+ i Stanisławy Działek

+ Krystyny Bartosik z int. Rodziny Zbrojów

Åšroda

+ Matyldy i Stanisława Rzepki z int. wnuka

+ Krystyny Bartosik z int. Józefa Rzepki z Rodziną

I.

+ Józefa, Anny Nicpoń, Juliana, Stanisławy Nadolnik, Karoliny Jaszczur, Stanisławy Czajka

+ Krystyny Bartosik z int. sąsiadów Kolanów

PiÄ…tek

O zdrowie i potrzebne łaski dla Bogusławy Maniak

+ Marii Zygadło z int. Kazimiery i Wiesława Wypaska

+ Julii, Stanisława, Janusza Potępy, oraz Stanisława i Stanisławy Hołda

+ Marii Zygadło z int. Jacka Sobola z Rodziną

W int. Konrada i Nikodema Mrozik

W int. Zofii z okazji 70 rocznicy urodzin

+ Bronisława Skałonia 14 R+

W int. Parafian

W pewnej intencji

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.