III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.01.2020

1) W dzisiejszą niedzielę, Prymaria o godz.7.00, o godz. 9.00 Wotywa, o godz. 11.00 Suma.

2) Z racji ferii dla dzieci i młodzieży, Msze św. codziennie o godz. 7.30.

3) Jutro, w poniedziałek, Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

4) We wtorek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

5) W środę, święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 7.30.

6) W piątek, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

7) W sobotę, pierwszą miesiąca, rozpoczynamy miesiąc luty, który jest poświęcony modlitwom za konających.

O godz. 7.00 Godzinki do NMP, Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramentem, rozważanie różańcowe i Msza św. Msza św.

8) W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową, adoracyjną, przeżywać będziemy  Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem - 24 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Msze św. będą o godz. 7.00 a po niej (zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); 9.00 i o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).

Składka tradycyjnie przeznaczona będzie na utrzymanie klasztorów klauzurowych w diecezji.

W czasie Mszy św. poświęcenie gromnic.

W ten dzień przypada także 45 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa dra Władysława Bobowskiego, biskupa seniora. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

9) Do sprzątania kościoła na Matkę Bożą Gromniczną serdecznie proszę, P: Zofię Dzięciołowską i Annę Łabuz.

10) Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkom Róży P. Jana Bartosika za ofiarę na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.

Intencje Mszy Świętych

27.01. – 02.02.2020

+ Anieli Wardzała z okazji Imienin

+ Marii Zygadło z int. siostrzenicy Danuty z Rodziną

Podziękowanie za przywrócenie zdrowia dla Zuzanny Bartosik

+ Marii Zygadło z int. siostrzenicy Barbary z Rodziną

+ Bolesława Kwieka z int. wnuków z okazji Dnia Dziadka

+ Marii Zygadło z int. Wojciecha Gądka z Rodziną

+ Adolfa Ferenca 23 R+

+ Marii Zygadło z int. Władysława Gądka z Rodziną

+ Józefy 31 R+, Ignacego, Wojciecha, Józefa, Tadeusza Wardzała

+ Marii Zygadło z int. Stanisława z Rodziną

+ Ignacego Wróbla z okazji Imienin

+ Marii Zygadło z int. Albiny i Zygmunta Zygadło

W int. Marii Gucwa z okazji Imienin i rocznicy chrztu św.

+ Wojciecha, Marii Haraf, Jana Gniadka

W int. Parafian odwiedzonych podczas kolędy z prośbą o bł. Boże

Od 1 lutego rozpoczną się poza Parafią - Msze św. gregoriańskie za śp. Władysława Potępę z Podlesia.