VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.02.2020

1) W dzisiejszą  niedzielę, zakończenie 40 godz. nabożeństwa, przygotowującego nas do zbliżającego się czasu Wielkiego Postu: Prymaria o godz. 7.00, a po niej adoracja prywatna do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i prywatna do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 Suma która rozpocznie się  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a potem Msza św. (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszamy przynajmniej pół godziny wcześniej).

2) W Środę, zwaną Popielcową, w którą rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu - obowiązuje post ścisły i abstynencja.

Msze św. z obrzędem poświęcenia i posypania głów popiołem (jako symbolu podjęcia pokuty za grzechy) będą o godz. 7.00, 9.00, oraz o godz. 16.00 połączona z Nowenną do MBNP.

Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne w Diecezji.

W ten dzień także rozpoczynamy Okres Komunii św. wielkanocnej.

W okresie Wielkiego Postu nie zdobi się ołtarzy kwiatami. Ofiary z tej okazji proszę składać na cele kościelne do Pani Ludmiły Wójcik.

4) W piątek, o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św.

5) W sobotę Msza św. o godz. 7.30.

6) W następną niedzielę, pierwszą Wielkiego Postu: Prymaria o godz. 7.30;  Suma o godz. 11.00 zaś o godz. 15.00 Gorzkie Żale (za które w Polsce można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tak samo za Drogę Krzyżową), kazanie pasyjne i Msza św.

7) Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę: P. Floriana Wróbla i Jolantę Cichońską.

Intencje Mszy Świętych

24.02 – 1.03.2020

+ Janiny Oczkowskiej

+ Władysława Potępy z int. członków Róży P. Bolesława Nadolnika

+ Janusza Kubali z int. Rodziny Wójcików

+ Władysława Potępy z int. członkiń Róży P. Teresy Myszor

W int. Rodziny Kuców z Tarnowa

+ Zygmunta Majkę 21 R+ i Walerii

+ Edwarda 15 R+ i Marii Wójcik

+ Eugeniusza Buratowskiego

+ Władysława Potępy z int. Renaty i Krzysztofa Wójcik - poza parafią

+ Władysława Potępy z int. sąsiada Ozgi z Rodziną

+ Władysława Potępy z int. Rodziny Jaroszów - poza parafią

+ Władysława Potępy z int. członkiń Róży P. Jadwigi Ozga

+ Władysława Potępy z int. Rodziny Potępów z Krakowa - poza parafią

+ Heleny z okazji Imienin i Ludwika Łabuz

+ Krzysztofa Knapika 3 R+ z int. żony i dzieci z wnukami

W intencji Parafian

O szczęśliwą operację

Trwają poza Parafią - Msze św. gregoriańskie za śp. Władysława Potępę z Podlesia i za śp. Mateusza Kluka.