I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 01.03.2020

1) W dzisiejszą niedzielę I Wielkiego Postu, pierwszą miesiąca, adoracyjną stanową, Msze św. będą: Prymaria o godz. 7.30 (po mniej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); Suma o godz. 11.00 (po mniej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn); zaś o godz.15.00 Gorzkie Żale (za które w Polsce można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami), kazanie pasyjne. i Msza św.

2) W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP, następnie Msza św.

Po Mszy św. spotkanie dla klas III z Brzozowej i Policht wraz z Rodzicami.

Od godz. 15.30 Różaniec prowadzony przez POAK w intencji Rodzin.

3) W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania i o świętość duchowieństwa.

4) W piątek, pierwszy miesiąca, Msze św. o godz. 7.00 i 16.00

Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone nabożeństwem pierwszo - piątkowym -  misyjnym.

O godz. 16.00 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św., a potem zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci należących do PDMD, zmiana stacji Żywych Dróg Krzyżowych;

Będzie to zarazem obowiązkowe spotkanie dla klasy VIII Szkoły Podstawowej wraz z Rodzicami przed Sakramentem Bierzmowania, który będzie udzielony 14 marca 2020 r. (w sobotę) przez ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego w Parafii Przydonica.

Okazja do Spowiedzi św. od godz. 15.00.

Wyjazd do chorych od godz. 8.30.

5) W sobotę, pierwszą miesiąca o godz. 7.00 Godzinki ku czci NMP, różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramentem, rozważanie różańcowe i Msza św.

6) W następną niedzielę, Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00  i o godz.15.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.

Składka z następnej  niedzieli przeznaczona będzie na koszty związane z ogrzewaniem i oświetleniem naszego kościoła. (jest to jedyna składka na ten cel na cały rok - koszt za cały rok to ok. 6 tys. zł.). Wypadało by ok. 30 zł. od Rodziny.

Po Mszach św. (tradycyjnie II Niedzielę Wielkiego Postu) zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom - Ad Gentes.

7) Caritas Diecezji Tarnowskiej, przystępuje do kolejnej  akcji pomocy potrzebującym pod hasłem: „Wielkanocne Dzieło Caritas 2020".

Pierwszą formą tego dzieła jest akcja prowadzona przez dzieci „Jałmużna Wielkopostna”, której towarzyszy skarbonka wielkopostna, znajdująca się przy szkolnym sklepiku.

Drugą formą jest zbiórka ofiar wielkanocnych związana z tradycyjnym „barankiem i (paschalikiem wielkanocnym)” - w cenie 6 zł.

Są także średnie paschaliki w cenie 12 zł.

Bardzo serdecznie prosimy, aby tymi dziełami zajęła się Caritas Parafialna.

Kolejną formą organizowaną tylko na terenie naszej Parafii jest puszka od dzisiaj wystawiona przez cały Wielki Post w naszym kościele na chorych w naszej Parafii przy ołtarzu (szczególnie dla P. Jana Gucwy i Mirosława Łabuza).

8) Do sprzątania kościoła serdecznie prosimy, P: Teresę Studzińską i Natalię Legutki.

9) Bóg zapłać za ofiarę na składkę inwestycyjną.

10) Bóg zapłać członkiniom Róży P. Bogumiły Sochy i P. Jadwigi Ozgi za ofiarę. na PDRW

11) Bóg zapłać za Wasza ofiarę na dzieci objęte pomocą Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Intencje Mszy Świętych

2.03 – 8.03.2020