III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 15.03.2020

1. W dzisiejszą niedzielę: Prymaria o godz. 7.30; Suma o godz. 11.00 i o godz.15.00 Msza św.
  2. W środę, o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  3. W czwartek, Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. o godz. 7.00.
  4. W piątek, o godz. 7.00 Msza św.
  5. W sobotę Msza św. o godz. 7.30.
  6. W następną niedzielę, czwartą Wielkiego Postu („Laetare”) - Msze św.: godz. 7.30; o godz. 11.00, o godz. 15.00
  7. Do sprzątania kościoła na następną niedzielę bardzo serdecznie prosimy p: Urszulę Zygadło i Zofię Paciorek.
  8. Sprawa zostawionych śmieci - części samochodowych - koło kontenera cmentarnego w workach. Bardzo prosimy tego, kto to zostawił do zabrania z powrotem jutro do godz. 12.00. Po tej godzinie sprawa zostanie zgłoszona na policję.
  9. Bóg zapłać za ostatnią ofiarę składki na ogrzewanie i oświetlenie naszego kościoła.

DODTATKOWE WAŻNE INFORMACJE

• Ze względu na koronowirusa w tym roku nie będzie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych.
  • Nie odkładajmy spowiedzi na czas bezpośredni przed świętami, my kapłani jesteśmy codziennie obecni w konfesjonale 30 minut przed Mszą św., a w środę i piątek będziemy już godzinę wcześniej.
  • Spowiedź przedświąteczna będzie 1 kwietnia, we środę, od 15.00 do 18.00. Nie czekajmy, aż będą tłumy przed konfesjonałami.
  • Pragniemy poinformować, że przed rozpoczęciem każdej Mszy Świętej, my kapłani, dbamy dokładnie o higienę naszych rąk, używając środka dezynfekującego.
  • Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy bez podawania rąk,
  • Cześć Krzyżowi należy oddawać przez głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.
  • Pamiętajmy, aby w obecnej sytuacji odbyła się Msza Święta nie może nas być w kościele więcej niż 50 osób (wliczając kapłanów i ministrantów)
  • Do czasu ustania zagrożenia koronowirusem, podczas każdej Mszy św., przed błogosławieństwem będziemy śpiewać „Suplikacje”.
  • Zawieszamy wszystkie dodatkowe nabożeństwa, w tym Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe – do odwołania.
  • Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. Kontakt telefoniczny.
  • Zachęcamy do systematycznego odwiedzania naszej strony parafialnej w tych dniach. Wszelkie zmiany dotyczące funkcjonowania naszej parafii, w związku z epidemią, będą tam na bieżąco umieszczane.
  • Zapraszamy do duchowej łączności z nami (kapłanami) codziennie o 20.30 na modlitwie różańcowej, o ustanie epidemii.

Intencje Mszy Świętych

16.03 – 22.03.2020

+ Joanny Potępa i zmarłych z Rodzin

O szczęśliwą operację

+ Zbigniewa Kierońskiego z okazji Imienin

W int. Kazimierza Wypaska z okazji Imienin

+ Edwarda Oczkowskiego

+ Stefanii, Michała Mrozik i zmarłych z Rodziny

W int. członkiń Róży P. Bogumiły Sochy

+ Stefanii 33 R+ i Michała Mrozik

+ Janiny, Adolfa i Mariana Mikrut

+ Władysława Potępy z int. siostry z mężem z Miechowa

+ Antoniego Cichońskiego

+ Władysława Potępy z int. Marii i Mariusza Żołądź z Rodziną

W int. Emilii z okazji 80 rocznicy urodzin z int. dzieci

+ Józefę Potępa z okazji imienin z int. męża i córki Bogusi

W intencji Parafian

+ Bożenę Mytnik i Stanisława Barnaś

Trwają Msze Św. gregoriańskie za Jana Włudykę.

Odszedł do wieczności brat naszego Ks. Proboszcza, Kazimierz z Rożnowa. Polećmy go w naszej modlitwie.